Vide
pppol

Limbažu novada pašvaldības policija un Latvijas Ornitoloģijas biedrība atgādina, ka atrodot putnu mazuli vairumā gadījumu tas jāatstāj turpat, kur atrasts, neatņemot mazuli tā vecākiem. Putni mēdz atstāt ligzdas, vēl nemācēdami lidot.

Gadījumā, ja ir atrasts putnu mazulis, labākā rīcība ir neiejaukšanās dabas procesos un putna atstāšana tur, kur tas ir ieraudzīts. Kritiskās situācijās, ja putns ir savainots par to ir jāziņo pašvaldībai, kurai jārīkojas saskaņā ar Dzīvnieku aizsardzības likuma 39. pantu, vai jāsazinās ar veterinārārstu. Tomēr, katrs gadījums ir jāizvērtē individuāli. Gadījumā, ja ir atrasts putna mazulis, kas atrodas bīstamā vietā, piemēram, uz brauktuves vai vietās, kur intensīvi pārvietojas cilvēki, putns jāpārvieto uz tuvāko drošo vietu – apzaļumotu teritoriju, puķu dobi, pie krūma vai citu vietu, kurā putna mazuli neapdraud tehnika un mājdzīvnieki.

Infografika: Latvijas Ornitoloģijas biedrība