DAP
ronis1

Dabas aizsardzības pārvalde informē, ka pamatojoties uz Medību likuma 11.pantu, kā arī Ministru kabineta 2010.gada 21.decembra noteikumiem Nr.1165 „Kārtība, kādā izsniedz atļaujas nemedījamo sugu indivīdu iegūšanai, ievieš Latvijas dabai neraksturīgas savvaļas sugas (introdukcija) un atjauno sugu populāciju dabā (reintrodukcija)” Pārvalde 2023.gada 27.janvārī izsniedza Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūtam “BIOR” nemedījamo sugu indivīdu ieguves atļauju.

Atļaujā teikts, ka no 2023.gada 27.janvāra līdz 31.decembrim, zinātniskās pētniecības nolūkos un lai nepieļautu nopietnu kaitējumu, zivsaimniecībai, ūdeņiem un citu veidu īpašumiem, atļauts iegūt kopskaitā 20 pelēko roņu Halichoerus grypus indivīdus.

Pelēko roņu indivīdu ieguve, izmantojot medību ieročus, atļauta:

1. Salacgrīvas piekrastes ūdeņos, jūrā tiešā zvejas rīku tuvumā;
  2. Saulkrastu novada piekrastes ūdeņos, jūrā tiešā zvejas rīku tuvumā;
  3. Tukuma novada piekrastes ūdeņos, Ķesterciemā, jūrā tiešā zvejas rīku tuvumā;
  4. Talsu novada piekrastes ūdeņos, Mērsragā, jūrā tiešā zvejas rīku tuvumā.

Ja rodas aizdomas par pretlikumīgu rīcību saistībā ar iepriekš minētajām darbībām, lūdzam nekavējoties ziņot attiecīgajai Pārvaldes struktūrvienībai – par darbībām Limbažu novada Salacgrīvas piekrastē, zvanot Vidzemes reģionālajai administrācijai, tālr. +371 29176719, par darbībām Saulkrastu, Tukuma un Talsu novadu teritorijās, zvanot Pierīgas reģionālajai administrācijai, tālr. +371 26495578.

Dabas aizsardzības departamenta direktore Gita Strode