Aktualitātes

Valsts vides dienesta Vidzemes reģionālā vides pārvalde atkārtoti ir saņēmusi sūdzības no iedzīvotājiem par SIA “Grow Energy” darbības rezultātā radītajām smakām.

Pārvalde 2019. gada 30. aprīlī ir izsniegusi atļauju A kategorijas piesārņojošai darbībai Nr.VA19IA0001 - biogāzes ražotne un koģenerācijas stacija, kas paredzēta kūtsmēslu un augu bioloģiskai pārstrādei, ka arī dzīvnieku līķu un dzīvnieku izcelsmes atkritumu pārstrādei. Atļaujā ir iekļauta informācija arī par blakus īpašumā esošās SIA „LĀDES PIENS” liellopu fermas C kategorijas piesārņojošo darbību: 4.1.dzīvnieku novietnes, kurās audzē (ieskaitot cieto kūtsmēslu, šķidrmēslu, vircas un skābbarības sulas glabāšanu, savākšanu un novadīšanu) 10 un vairāk dzīvnieku vienību, jo piesārņojošās darbības ir funkcionāli saistītas.

Informējam, ka 2020. gada 18. jūnijā uzņēmumā tika veikta plānveida integrētā pārbaude.

Pamatojoties uz 2014.gada 25. novembra MK noteikumu Nr.724 „Noteikumi par piesārņojošas darbības izraisīto smaku noteikšanas metodēm, kā arī kārtību, kādā ierobežo šo smaku izplatīšanos” 22.6. punktu, ir uzdots operatoram noteiktā termiņā, kas nav ilgāks par trim mēnešiem, veikt smaku koncentrācijas mērījumus smakas emisijas avotā, kā arī veikt smakas koncentrācijas izkliedes modelēšanu.

J.Lūkins

Valsts vides dienesta Vidzemes reģionālās vides pārvaldes direktors