Dagnis Straubergs Skulte Vide
skult term

Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Dagņa Strauberga komentārs Neatkarīgajā Rīta avīzē par Skultes sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) termināļa projektu:

“Mēs nezinām, kas ir Skultes termināļa stratēģiskais investors. Nav mūsu rīcībā tādas informācijas. Ja Skultes sašķidrinātās dabasgāzes termināļa projekts īstenosies, Limbažu novada teritoriju skars termināļa un gāzes vada izbūve. Taču skopā informācija par projektu domei liedz par to diskutēt. Tas process bija neskaidrs vēl iepriekšējās valdības laikā, kad, neko neatklājot, tika pieņemti lēmumi par šī termināļa būvniecības nepieciešamību. Mēs, deputāti, neformāli mēģinājām saprast, vai mums šobrīd vajadzētu arī kā domei kopīgi izteikt kādu viedokli, un konstatējām, ka īsti nav ko teikt. Mēs varam domē sanākt kopā un pateikt, vai mums patīk vai nepatīk, bet tas nebūs konstruktīvi. Mums ir skaidri jāatbild, bet mums jau nav ne ietekmes uz vidi novērtējuma, ne mums ir zināmi kādi ekonomiskie vai finansēšanas modeļi šim projektam.”

Plašāka informācija 24.janvāra Neatkarīgās rīta avīzes rakstā “Saulkrastu un Limbažu pašvaldībām liegts zināt par Skultes termināli”.

Raksta autors Māris Krautmanis.