Konkurss Sabiedrības līdzdalība
ekas fasade

Limbažu novada pašvaldības 25.maija domes sēdē pieņemts lēmums izsludināt projektu konkursu „Limbažu novada vēsturisko ēku fasāžu atjaunošana 2023”. Projektu konkurss tiek realizēts Limbažu novada Limbažu, Salacgrīvas, Ainažu, Staiceles un Alojas pilsētās un novada ciemos.

Konkursa mērķis ir Limbažu novada pilsētās un ciemos atjaunot kultūrvēsturiskā mantojuma objektus, uzlabot vides kvalitāti, izcelt arhitektoniskās vērtības un veicināt īpašnieku, nomnieku, apsaimniekotāju un iedzīvotāju atbildību par sava nekustamā īpašuma vizuālo un tehnisko stāvokli.

Projektu konkursā var piedalīties: ēku īpašnieki un viņu pilnvarotās personas, kuru nekustamais īpašums atrodas Limbažu novada Limbažu, Salacgrīvas, Ainažu, Staiceles un Alojas pilsētu un novada ciemu teritorijās.

Projektu konkursā tiks atbalstīta ēkas fasādes atjaunošana, finansējumu nodrošina Limbažu novada dome. Projekta konkursa ietvaros kopējais pieejamais finansējums ir 50 000 EUR. Viena projekta īstenošanai vienam īpašumam piešķirtais pašvaldības finansējums var būt līdz 8000 EUR.

Konkursa nolikums un projekta pieteikuma veidlapa pieejama Limbažu novada pašvaldības mājaslapā www.limbazunovads.lv, sadaļā “Projekti”.

Projekta konkurss izsludināts 1.jūnijā, pieteikumu iesniegšanas termiņš ir 30.jūnijs līdz plkst.15:00.

Kvalitatīvai projektu sagatavošanai pieejama šāda papildu informācija: konsultācijas un papildu informācija pa telefonu + 371 29252432, Limbažu novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks Agris Blumers, e-pasts: agris.blumers@limbazunovads.lv vai pa telefonu +371 29343086, Limbažu novada Būvvaldes vadītāja Ineta Cīrule, e-pasts: ineta.cirule@limbazunovads.lv; ).

Iesniegtos projektus vērtē Limbažu novada domes apstiprināta vērtēšanas komisija.

Komisijas locekļi izvērtē projektus, piešķirot punktus pēc šādiem kritērijiem:

ēkas vēsturiskā nozīme, ēkas kultūrvēsturiskā mantojuma statuss, ēkas novietojums pilsētvidē, stūra apbūve, atrašanās tūrisma maršrutā, pašu ieguldījums: un veicamo darbu apjoms.

Projektu konkursa rezultāti tiks paziņoti līdz 30.jūlijam projektu iesniedzējiem pa pieteikumā norādīto e-pastu vai tālruni. Pēc līgumu parakstīšanas rezultāti būs pieejami pašvaldības mājaslapā www.limbažunovads.lv, sadaļā “Projekti”.

Projektu īstenošanas laiks ir no līguma ar konkursa pretendentu noslēgšanas brīža (orientējoši 1.augusts) līdz šī gada 30.novembrim.