Projekti, fondu aktualitātes
Pašvaldība noslēdz sadarbības līgumu ar SIA “Skultes kokosta” par ERAF projekta īstenošanu

Limbažu novada pašvaldība 23.maijā noslēdza pirmo sadarbības līgumu ar vietējo uzņēmēju par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansēta projekta īstenošanu darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 3.3.1. specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt privāto investīciju apjomu reģionos, veicot ieguldījumus uzņēmējdarbības attīstībai atbilstoši pašvaldību attīstības programmās noteiktajai teritoriju ekonomiskajai specializācijai un balstoties uz vietējo uzņēmēju vajadzībām" ietvaros.

Parakstot līgumu, puses vienojās par sadarbību, lai attīstītu uzņēmējdarbību Skultes pagastā, Limbažu novadā, veicot uzņēmumam nepieciešamas elektroenerģijas infrastruktūras izbūvi jaudas palielināšanai tā attīstāmajā teritorijā.

Būvdarbu veikšanai iecerēts piesaistīt ap 60 tūkstošus eiro ERAF līdzfinansējumu, kas ir 55% no projekta kopējām izmaksām. Atlikušo finansējumu nodrošinās pats uzņēmums.

Lai izpildītu nosacījumus līdzfinansējuma piešķiršanai, SIA “Skultes kokosta” tuvākajos gados nodrošinās divu jaunu darba vietu radīšanu, kā arī papildus investīciju ieguldīšanu savā uzņēmumā saņemtā ERAF finansējuma apjomā.

Uzņēmums Skultes pagasta Mandegās attīsta komercdarbības teritoriju, kurā sniedz dažādu kravu pārkraušanas pakalpojumus, kā arī nodrošina infrastruktūru un teritoriju dažādu industriālu objektu, piemēram, ražotņu, noliktavu u.c. izveidei.

Šīs pašas programmas ietvaros pašvaldība plāno piesaistīt ERAF līdzfinansējumu pašvaldības ielu un ceļu uzlabošanai. Jau šobrīd ir izstrādāts būvprojekts un tuvākajā laikā tiks veikts būvniecības iepirkums par ielas Lādezera ciemā, kas ved uz industriālo teritoriju, pārbūvi. Tā kā izbūvētā infrastruktūra būs publiski lietojama, ERAF līdzfinansējumu varētu saņemt 85% apmērā no kopējām projekta izmaksām. Arī šajā projektā uzņēmējiem, kas gūs labumu no uzlabotās infrastruktūras, būs jārada jaunas darba vietas un jāiegulda papildus investīcijas savos uzņēmumos.

Sadarbības līgumu paraksta Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Didzis Zemmers un SIA “Skultes kokosta” valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Ķeviņš.