Projekti, fondu aktualitātes
Pašvaldības finansētajā nevalstisko organizāciju projektu konkursa 3. kārtā atbalstītas četru projektu idejas

Nevalstisko organizāciju projektu konkursa trešajai kārtai pašvaldība saņēma sešu biedrību vai reliģisko organizāciju projektu pieteikumus. No tiem konkursa vērtēšanas komisija atbalstīja četrus – biedrības “Sporta klubs “Limbaži””, “Pūralādes” un “Lietussargs”, kā arī Limbažu kultūras nama biedrības “Kokle” iesniegtos projekta pieteikumus.

• Biedrība “Sporta klubs “Limbaži”” īstenos projektu “Airētāju nodarbības dažādošana un kvalitātes uzlabošana”, piešķirto finansējumu 468,- eiro izmantojot GoPro Hero 6 Black videokameras iegādei. Bez kameras, biedrība iegādāsies arī kameras turētājus piestiprināšanai pie laivām, tādējādi radot iespēju filmēt gan treniņus, gan sacensības, lai iegūto videomateriālu varētu izmantot arī analīzei un sacensību rezultātu uzlabošanai.
  • Biedrība “Pūralādes” īstenos projektu “Radošumu veicinošu nodarbību organizēšana “Dalāmies savās prasmēs ar TEVI””. Biedrība iecerējusi svētku pasākumos un tirdziņos organizēt tādas radošās nodarbības kā latviskās piespraudes izgatavošana, magnētiņa – veiksmes pakava izgatavošana, sveču darināšana no dabīgiem materiāliem, filca zieda izgatavošana u.c., dodot pasākumu apmeklētājiem iespēju pašiem izgatavot dažādus suvenīrus. Tāpat arī daļu no piešķirtā finansējuma plānots izmantot dažādu materiālu un telts iegādei. Biedrībai “Pūralādes” piešķirts finansējums 320,- eiro apmērā.
  • Biedrība ‘’Lietussargs’’ īstenos projektu “Turpinām radīt skaisto”. Arī biedrība “Lietussargs” par saņemto finansējumu 370,- eiro organizēs radošās aktivitātes, tajās iesaistot arī skolēnus. Aktivitātes paredzētas gan Ārciema sabiedriskajā centrā, gan Pāles pamatskolā, Baumaņu Kārļa Viļķenes pamatskolā, Umurgas pamatskolā un Pociema bibliotēkā.
  • Limbažu kultūras nama biedrība “Kokle” saņemto finansējumu 700,- eiro izmantos projekta “Dāvana Latvijai” īstenošanai. Biedrība iecerējusi šī gada novembrī organizēt Koklētāju ansambļa “Kamenīte” 35. gadu jubilejas un Tautas mūzikas instrumentu ansambļa “Kokle” 10 gadu jubilejas koncertu, tādējādi veicinot daudzveidīgu kultūras pasākumu norisi Limbažos, un atzīmējot valsts simtgadi, tajā aicinot piedalīties arī Starptautiskā festivāla “Kokle un tai līdzīgie instrumenti apkārt Baltijas jūrai” iepriekšējo gadu dalībniekus.
Projekta pieteikumus bija iesniegusi arī biedrība “Limbažu radošo darbinieku biedrība “Wingapūra”” un Limbažu evaņģēliski luteriskā draudze, tomēr šie projekti finansējuma trūkuma dēļ netika atbalstīti.
Konkursa trešajā kārtā bija pieejams finansējums 1863,40 eiro apmērā.
Konkursa vērtēšanas komisijas protokols pieejams šeit.

Konkursam iesniegtos projektus vērtēja Limbažu novada domes deputāti - Aigars Legzdiņš, Ģirts Vilciņš, Limbažu novada pašvaldības Attīstības nodaļas attīstības un projektu koordinatore Dace Romberga un laikraksta “Auseklis” redaktore Regīna Tamane.

Atgādinām, ka 2018. gadā Limbažu novada pašvaldība nevalstisko organizāciju (biedrību, nodibinājumu un reliģisko organizāciju) projektu konkursa aktivitāšu īstenošanai piešķīra finansējumu 10 000 EUR apmērā. Šajā gadā kopumā konkursa trijās kārtās atbalstītas 17 projektu idejas.

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste