Dagnis Straubergs Limbažu novads
zeme4

5.septembrī Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs piedalījās Latvijas Pašvaldību savienības paplašinātā Valdes sēdē, kuras laikā pašvaldību vadītāji tikās ar Ministru prezidenta amata kandidāti Eviku Siliņu.

Pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs:

“Priekšlikums pārskatīt pašvaldību finansēšanas modeli, ņemot vērā to, ka Rīgas un Pierīgas pašvaldības ir donori, bet pārējās reģiona pašvaldības ir saņēmēji, situācija neatbilst mūsdienām un ir negodīga. Reģionos nodarbojas ar lauksaimniecību, zivsaimniecību, kokapstrādi, rekreāciju, dabas aizsardzību un citām jomā, līdz ar to šī brīža modelis rada greizu priekšstatu, ka reģionu pašvaldības ir kādam parādā un dzīvo uz citu rēķina. Piemēram, mēs sēžam pie Rīgas domes galdiem, kuru izgatavošanai koki nav cirsti Vērmanes dārzā.”

Sēdes laikā E.Siliņa prezentēja savas kā Ministru prezidentes darba prioritātes. Tāpat pašvaldību domju priekšsēdētāji uzklausīja topošās valdības vadītājas redzējumu par aktualitātēm izglītībā, tai skaitā skolu tīkla reformu, pedagogu trūkumu un mācību materiālu pieejamību, kā arī skatījumu par reģionālo attīstību, valsts un pašvaldību sadarbību dažādās ārkārtas situācijās, civilajā aizsardzībā un drošības jomā.

Viena no būtiskām sarunu tēmām bija pašvaldību finanses un aizdevumi, proti, kredītprocentu pieauguma ietekme uz pašvaldību budžetiem.