Aloja
decembris_23_1

20.novembrī Alojas Ausekļa vidusskolas sporta laukumā norisinājās orientēšanās spēle “Latvija” par Latvijas pilsētām. Šādu spēli Alojas dienas centrs sadarbībā ar Alojas Ausekļa vidusskolu organizē jau trešo gadu. Sporta laukumā pirms spēles tika sagatavots Latvijas makets un 40 pilsētu kontrolpunkti. Spēles laukumu palīdzēja izveidot 11.klases audzēkņi. Paldies visiem palīgiem, šis bija ļoti precīzs un atbildīgs uzdevums, jo Latvijas kontūra tika izveidota pēc mēroga.

Spēlei bija sagatavotas 6 atšķirīgas distances jeb 6 līmeņi. Pirms došanās distancē uzdevumu lapās bija jāatšifrē pilsētu nosaukumi pēc fotoattēliem un tikai tad varēja sākt orientēšanos, atrodot pilsētu un pie tās atzīmējoties. Uzdevumi nebija vienkārši, piemēram, jāatmin Latvijas pilsēta pēc uzdevumu lapā ievietotā attēla ar rīsiem un gaili. Jaunums, atšķirībā no iepriekšējām reizēm - vispirms bija jāatmin pilsētas nosaukums no dziesmu virsrakstiem. Visgrūtākais un visjautrākais dziesmas nosaukums bija “Dziesma par …”.

Spēlē varēja piedalīties gan individuāli, gan komandas. Pēc spēles uzdevuma veikšanas visu 11 komandu un 2 individuālu dalībnieku rezultāti tika apkopoti. Loterijā par balvām piedalījās visi dalībnieki.

Spēles noslēgumā dalībnieki sildījās ar biedrības “Alojas radošais klubs “Liepale” sarūpēto un Andas Bondares vārīto gardo zupu.

Paldies visiem dalībniekiem par aktīvo iesaistīšanos! Paldies Alojas Ausekļa vidusskolai par sadarbību!

Guna Krūmiņa, jaunatnes darbiniece