Projekti, fondu aktualitātes
Pieredzes apmaiņas konferencē tiksies Rīgas reģiona nevalstisko organizāciju un pašvaldību pārstāvji

Trešdien, 31. maijā, NVO namā (Rīgā, Ieriķu ielā 43A) no plkst.12.00 līdz 15.30 notiks Rīgas reģiona NVO centru pieredzes apmaiņas konference. Konferencē tiksies Rīgas, Jūrmalas, Tukuma, Limbažu, Ogres pašvaldību un nevalstisko organizāciju pārstāvji, lai dalītos pieredzē un labajā praksē par nevalstiskā sektora un pašvaldību sadarbības modeļiem, kopīgi īstenotajiem pasākumiem un šādas partnerības stiprināšanu Rīgas reģionā.

Aktīvu un sekmīgu sadarbību ar nevalstiskajām organizācijām īsteno vairākas Rīgas reģiona pašvaldības, savukārt citas pavisam nesen uzsākušas kopīgu dialogu. Tikšanās sniegs iespēju iepazīt gan sava reģiona organizācijas, gan kolēģus no citām pašvaldībām, apzināt viņu sadarbības pieredzi un aizgūt veiksmīgākos prakses piemērus. Svarīgs uzdevums būs arī identificēt organizāciju un pašvaldību gaidas un nepieciešamos uzlabojumus kvalitatīvai un ilgtspējīgai sadarbībai.

Rīgas reģiona NVO centru pieredzes apmaiņas konferenci atklās un ievadvārdus teiks Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane. Ar NVO iespējām interešu pārstāvībai pašvaldībās un valsts iestādēs iepazīstinās Rīgas Stradiņa universitātes lektore, Latvijas juristu apvienības pārstāve Kitija Bite.

Par savu darbības pieredzi, nevalstisko organizāciju atbalsta aktivitātēm un pasākumiem stāstīs Jūrmalas Sabiedriskās padomes priekšsēdētāja Karīna Palkova, Tukuma Nevalstisko Organizāciju Apvienības valdes priekšsēdētāja Gunta Kalviņa un Limbažu novada domes priekšsēdētāja pirmā vietniece Ineta Zariņa.

Ogres novada attīstības fonda “O divi” izpilddirektors Viesturs Lazdiņš iepazīstinās ar situāciju biedrību un nodibinājumu darbībā un attīstībā ārpus pilsētām. Savukārt biedrības “Latvijas Pilsoniskā alianse” direktora pienākumu izpildītāja Kristīne Zonberga raksturos Rīgas reģiona nevalstisko organizāciju portretu.

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas Nevalstisko organizāciju atbalsta sektora projektu koordinatore Lauma Celma dalīsies praktiskajā pieredzē, veicinot Rīgas organizāciju darbības attīstību un kapacitātes paaugstināšanu.

Konferences gaitā izvirzītās labās prakses idejas, piemērus, priekšlikumus un identificētās problēmas apkopot palīdzēs Kitija Bite, aicinot klātesošos iesaistīties diskusijā.

Konferenci rīko Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas Nevalstisko organizāciju atbalsta sektors.

Konferencē piedalīties aicināti Rīgas un Rīgas reģiona biedrību un nodibinājumu, pašvaldību pārstāvji, interesenti.
Pieteikties dalībai: sūtot informāciju (vārds, uzvārds, organizācija, tālrunis) uz e-pasta adresi: nvonams@riga.lv

Zinta Gugane
RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta
Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas