Piešķir finansējumu Bīriņu pils kapeņu restaurācijai

Limbažu novada dome 28.maija sēdē lēma par finansējuma piešķiršanu Bīriņu pils kapeņu restaurācijai. Bīriņu kapenes ir Valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa – Bīriņu muižas apbūve sastāvdaļa. Kapenes izbūvētas 1819.gadā pēc grāfa Ludviga Mellīna ieceres.

2018.gadā Bīriņu pils kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanas biedrība īstenoja kapeņu restaurācijas 1.posmu, no Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldes piesaistot finansējumu 10 000 EUR apmērā, no Limbažu novada pašvaldības – 11 645 EUR apmērā.

2019.gadā biedrība ieguva ELFLA finansējumu 18 000 EUR apmērā kapeņu restaurācijas pabeigšanai, savukārt Limbažu novada dome lēma par līdzfinansējuma piešķiršanu. Ņemot vērā to, ka projekta kopējās izmaksas ir 41 302 EUR, ar šo summu nepietiek restaurācijas pabeigšanai. Tādēļ maija Domes sēdē biedrībai šī projekta īstenošanai tika piešķirts finansējums 21 302,32 EUR apmērā.
Projekts “Bīriņu pils kapeņu restaurācija pieejamības nodrošināšanai” tiek īstenots biedrības “Vidzemes lauku partnerības “Brasla” izsludinātā projektu konkursa ietvaros. Projekta rezultātā paredzēts atrakt kapeņu iebrukušās daļas un tās pārsegt ar koka konstrukciju un jumtu, padarot tās pieejamas apmeklētājiem, un dodot iespēju tajās izvietot brīvdabas ekspozīciju.

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste