ekas vecas

Līdz š.g. 30.jūnijam tika izsludināts projektu konkurss, kurā bija iespēja pieteikties vēsturisko ēku fasāžu atjaunošanas līdzfinansējuma saņemšanai, lai atjaunotu nekustamā īpašuma vizuālo un tehnisko stāvokli, uzlabotu vides kvalitāti un izceltu arhitektoniskās vērtības. Pašvaldība saņēma 11 konkursa pieteikumus.

Pašvaldības 2023.gada budžetā plānotais finansējums Limbažu novada vēsturisko ēku fasāžu atjaunošanai ir paredzēts 50 000 EUR. Viena projekta īstenošanai vienam īpašumam pašvaldības piešķirtais līdzfinansējums paredzēts līdz 8000 EUR.

28.jūlija domes sēdē deputāti nolēma atbalstīt šādus projektus:

• “Staiceles papīrfabrikas muzejs, Lielā iela 38, Staicelē” – 8000 EUR
  • “Fasādes atjaunošana un remonts ēkai Jūras ielā 13, Limbažos” – 7250 EUR
  • “Jumta seguma nomaiņa Cēsu 13, Limbaži, LV-4001” – 8000 EUR
  • ““Vītolu mājas”, Staicelē fasādes atjaunošana, Lielā iela 21, Staicelē” – 8000 EUR
  • “Ēkas Dzirnavu ielā 4, Limbažos stūra izbūves koka konstrukciju un apdares renovācija” – 4222 EUR
  • “Āsteres muižas dzīvojamās mājas fasādes atjaunošana, Āsteres muiža, Viļķenes pag.” – 8000 EUR
  • “Fasādes atjaunošana Pērnavas ielā 3, Salacgrīvā” – 8000 EUR

Domes sēdē piešķīra papildus finansējumu 1472 EUR apmērā projekta pieteikumam “Fasādes atjaunošana Pērnavas iela 3, Salacgrīvā”, jo šis objekts atrodas stratēģiski svarīgā Salacgrīvas vecpilsētas zonā.