Tikšanās
foto

No Latvijas valsts un tautas vēstures vairs nav iespējams izdzēst divus datumus – 1941. gada 14. jūnijs un 1949. gada 25. marts. Laiks, kad tika īstenotas totalitāro okupācijas režīmu represijas pret Latvijas iedzīvotājiem. Lai pieminētu traģiskos notikumus un deportācijās izsūtītos 25. martā un 14. jūnijā, Latvijā un citviet pasaulē notiek piemiņas pasākumi, tai skaitā tiešraides lasījumi "Aizvestie. Neaizmirstie.".

Laikam ejot, kļūst aizvien mazāk to, kuri par deportāciju stāstiem varētu izstāstīt no savas pieredzes. Latvijas Politiski represēto apvienības Limbažu struktūrvienības valdes priekšsēdētāja Valda Raituma aprīļa sanāksmē Limbažos, kurā tikās politiski represētie seniori no Limbažu novada, pieminēja, ka, arī apvienības dalībnieku skaits ar katru gadu samazinās. “25. martā uz Sibīriju tika izvesti 42 125 cilvēki, tostarp, 28% bērni – mēs esam tie bērniņi, kuri palikuši. 41. gadā izveda 15 424, no tiem Limbažu novadā šobrīd dzīvo 3, kurus atcerēsimies 14. jūnijā,” faktus dalībniekiem nolasīja V. Raituma.

Limbažu nodaļas Latvijas Politiski represēto apvienības dalībnieki sanāksmēs tiekas ne tikai lai pārrunātu pagātnes notikumus, bet aktīvi organizē arī ekskursijas un piedalās biedrības “LPRA” Koordinācijas padomes sēdēs, tiekoties ar citām politiski represēto apvienībām. Nākamā sēde ir paredzēta 6. jūnijā Likteņdārzā, Koknesē, kuru plānots apvienot ar ekskursiju, lai apraudzītu arī pašu iestādītos ozolus un apmeklētu jauno Saieta namu, kura celtniecība pabeigta 2022. gadā.

foto