DAP Limbažu novads Salacgrīva Tikšanās Vide
dap

Dabas aizsardzības pārvalde sākusi veidot vienotu dabas aizsardzības plānu esošajām īpaši aizsargājamām jūras un Natura 2000 teritorijām “Nida-Pērkone”, “Akmensrags”, “Irbes šaurums”, “Rīgas līča rietumu piekraste”, “Selga uz rietumiem no Tūjas”, “Vitrupe-Tūja”, “Ainaži-Salacgrīva”, kā arī potenciālajām aizsargājamām jūras teritorijām Baltijas jūras Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas ūdeņos.

Vienots jaunais dokuments palīdzēs plānot un sabalansēt saimniecisko darbību ar dabas aizsardzību, kā arī samazināt administratīvo slogu un laika resursu patēriņu dažādu atļauju un saskaņojumu sagatavošanā un izsniegšanā. Ja paredzētā darbība vai apsaimniekošanas pasākums būs izvērtēts plānā, ietekmes uz vidi novērtējuma procedūra būs atvieglotāka un ātrāka. Turklāt plānā iekļautajiem apsaimniekošanas pasākumiem būs daudz lielākas iespējas piesaistīt finansējumu.

Lai uzklausītu iedzīvotāju viedokļus un priekšlikumus par turpmāko aizsargājamo jūras teritoriju attīstības vīziju, aicinām uz publisko sanāksmi Salacgrīvā 8. jūnijā plkst. 16.00 Dabas aizsardzības pārvaldes Salacgrīvas birojā (Rīgas iela 10a, Salacgrīva).

Izteikt viedokli un sniegt priekšlikumus par turpmāko aizsargājamo jūras teritoriju attīstības vīziju aicinām sanāksmes laikā vai rakstiski līdz 2022.gada 16. jūlijam, adresējot tos Dabas aizsardzības pārvaldei (Baznīcas iela 7, Sigulda, Siguldas nov., LV-2150) vai  pasts@daba.gov.lv).

dap