Projekti, fondu aktualitātes
“PuMPuRS” ietvaros apstiprināti divi biedrību projekti

Pagājušajā gadā Limbažu novadā tika uzsākts ESF atbalstītais projekts “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” (“PuMPuRS”) (8.3.4.0./16/I/001) Projekta fokuss – skolēni ar risku nepabeigt skolu, viņu mācību motivācijas palielināšana un aktīvas līdzdalības veicināšana ikdienas dzīvē. Projekta dalībnieki skolās var saņemt individuālu atbalstu (konsultācijas mācību priekšmetos, psihologa un citu speciālistu atbalstu, naktsmītņu, ēdināšanas vai transporta izdevumu kompensāciju u.c. veida atbalstu).

Nu arī biedrībām ir iespēja sniegt savu ieguldījumu priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanā, īstenojot jaunatnes iniciatīvu projektus ārpus skolas, izmantojot neformālās izglītības pieeju. Šādi jauniešu projektu konkursi turpmāk notiks divas reizes gadā līdz 2022. gadam.

Noslēdzies pirmais Limbažu novada pašvaldības atklātais projektu konkurss „PRIEKŠLAICĪGAS MĀCĪBU PĀRTRAUKŠANAS RISKA JAUNIEŠU IESAISTE JAUNATNES INICIATĪVU PROJEKTOS”. Konkursam pieteikumus iesniedza divas biedrības – “Limbažu lauvas” un “Latvijas Sporta izglītības iestāžu Direktoru padome”.

Ar Limbažu novada domes ārkārtas sēdē (20.09.2018.prot.Nr 17) izveidotas pieteikumu izvērtēšanas komisijas lēmumu biedrību iesniegtie projekti ir apstiprināti. Katra projekta izmaksu apmērs ir 4600,00 euro. Līdz gada beigām pašvaldība ar biedrībām noslēgs līgumus par projektu īstenošanu.

Biedrība “Limbažu lauvas” savā projektā “Es un Mana izvēle”, kas nākamajā gadā ilgs no 1. februāra līdz 1. augustam, iecerējusi pasākumu kompleksu novada jauniešiem, īpaši puišiem, tai skaitā priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas (turpmāk – PMP) riska grupas jauniešiem. Projekta mērķis ir, izmantojot neformālās mācīšanās metodes, sekmēt jauniešu personības izaugsmi, lai viņi spētu sasniegt izvirzītos mērķus un izprastu savu lēmumu nozīmīgumu. Plānotas gan mācības kouča vadībā, gan praktiskas nodarbības, pieaicinot sabiedriski aktīvus dēlu tēvus. Būs arī pārgājiens “Es varu izdzīvot dabā”, kā arī citas sevi apliecināt rosinošas aktivitātes. Biedrība galvenokārt sadarbosies ar Limbažu Bērnu un jauniešu centra struktūrvienību - Jauniešu centru. Vēl partneri projektā ir Limbažu novada ģimnāzija un Limbažu 3. vidusskola.

Arī biedrības “Latvijas Sporta izglītības iestāžu Direktoru padome” projekta “Sports un veselību veicinošas fiziskās aktivitātes Limbažu novada jauniešu motivācijas paaugstināšanā turpināt vispārējo izglītību” mērķis ir motivēt novada jauniešus, tai skaitā PMP riska grupas izglītojamos, kā savu augstāko personisko mērķi uzstādīt izglītības apguvi. Projekta ietvaros plānotas divas 5 dienu nometnes, katra nometne 15 jauniešiem vecumā no 13 līdz 15 gadiem. Šajās nometnēs paredzētas gan teorētiskas, gan praktiskas mācības, pārgājiens, ekskursija nometnes noslēgumā. Projekts ilgs no 2. maija līdz 31. decembrim. Šajā laikā būs arī personības pilnveides aktivitātes, organizējot izglītojošas tikšanās, lekcijas, diskusijas par izglītības nozīmīgumu un rādot praktiskos piemērus par Latvijā un pasaulē slaveniem sportistiem, kultūras darbiniekiem. Partneri projektā ir Lādezera, Vidrižu pamatskolas, Limbažu 3. vidusskola un Limbažu un Salacgrīvas novada sporta skola.

Vaira Ābele,
projektu konsultante