Sākot ar 27.novembri Limbažu novada pašvaldība, pagastu pārvaldes un pašvaldības iestādes, izņemot Dzimtsarakstu nodaļu, pakalpojumu sniegšanu nodrošinās tikai attālināti

Iepriekš informējām, ka valdība 24. novembrī nolēma veikt grozījumus Ministru kabineta 2020. gada 6. novembra rīkojumā Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, no 27. novembra pastiprinot atsevišķus piesardzības pasākumus visā valstī un nosakot stingrākus drošības pasākumus atsevišķās pašvaldībās, tajā skaitā Limbažu novadā.

Lai mazinātu saslimstības riskus ar COVID 19, nodrošinātu pulcēšanās un epidemioloģiskās drošības nosacījumus, Limbažu novada pašvaldība, no 27. novembra līdz 6. decembrim, pakalpojumu sniegšanu nodrošinās tikai attālināti.

Izņēmums ir Dzimtsarakstu nodaļa, kas apmeklētājus pieņems katru darba dienu no plkst. 8.00 -12.00, iepriekš piesakoties pa mob. tālr. nr. 28612532 vai elektroniski pa e-pastu: dzimtsaraksti@limbazi.lv

Iedzīvotāji sev interesējošos jautājumus var risināt attālināti ar elektronisko saziņas līdzekļu starpniecību. Dokumentus lūdzam iesniegt elektroniski, ar elektronisko parakstu, izmantojot pasta pakalpojumus vai ar portāla www.latvija.lv pieejamā e-pakalpojuma „E-iesniegums iestādei” starpniecību.

Ātri un ērti sazināties ar Limbažu novada pašvaldību var:

Pašvaldības speciālistu un pašvaldības iestāžu kontaktinformācija pieejama tīmekļa vietnē www.limbazi.lv sadaļā Kontakti.

Tā kā Limbažu novads ir starp tām pašvaldībām, kurās Covid-19 izplatība ir īpaši augsta, pašvaldībai noteikti stingrāki drošības pasākumi arī izglītības, kultūras un sporta jomā, nosakot, ka līdz 2020. gada 6. decembrim:

• Tiek pārtraukta jebkāda veida izglītības procesa norise klātienē, izņemot pirmsskolas izglītības programmas apguvi un vispārējās izglītības programmas apguvi no 1. līdz 4. klasei, ja vienam izglītojamam tiek nodrošināti ne mazāk kā 3 m2 no mācību norises telpas platības un pedagogi mācību procesa laikā un ārpus tā izglītības iestādes telpās lieto mutes un deguna aizsegus (tai skaitā starptautiskās izglītības programmas apguvi attiecīgajām klasēm atbilstošā izglītojamo vecuma grupā).
  • Tiek pārtraukta kultūrvietu un izstāžu norises vietu, tai skaitā gadatirgu, darbība, izņemot grāmatu izsniegšanu līdzņemšanai bibliotēkās (pēc pieteikuma), maksimāli ierobežojot personas uzturēšanās ilgumu iestādē. Kultūras namos un centros pārtraukta visu pašdarbības kolektīvu nodarbību/ mēģinājumu norise un apmeklētāju pieņemšana klātienē, arī muzejos, vides izglītības centrā un kultūras izglītības centrā apmeklētāju pieņemšana ir pārtraukta.
  • Pārtraukta sporta treniņu (nodarbību) norise iekštelpās (sporta zālēs, Limbažu peldbaseinā) izņemot Ministru kabineta 2020. gada 6. novembra rīkojuma Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu” 5.17.3. apakšpunktā minētajām personām. SIA “Olimpiskais centrs “Limbaži”” atcelti visi publisko sporta pasākumi un pārtraukta peldbaseina un sporta zāļu darbība. Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skolā atcelti visi treniņi (nodarbības) iekštelpās. Sporta treniņu (nodarbības) norisei ārtelpās vienā treniņgrupā vienlaikus organizēti ļauts pulcēties ne vairāk kā 10 personām (neskaitot sporta speciālistus un sporta darbiniekus), kā arī aizliegts izmantot ģērbtuves.
Attiecībā uz skolēnu ēdināšanu, informējam, ka Limbažu novada pašvaldības vispārizglītojošo skolu direktoriem, kuru iestādēm pašām nav iespējas nodrošināt izglītojamo ēdināšanu attālināto mācību laikā, uzdots veikt iepirkumu par pārtikas paku sagatavošanu vai pārtikas karšu (talonu) izsniegšanu.

Plašāka informācija par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai pieejama Slimību profilakses un kontroles centrs tīmekļa vietnē: www.spkc.gov.lv un www.covid19.gov.lv

Aicinām būt atbildīgiem, ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus, un rūpēties par savu un apkārtējo cilvēku veselību!

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste