Projekti, fondu aktualitātes
Sāksies mācības pieaugušo izglītības projekta 5. kārtā

Gada pēdējā mēnesī vairāk darba ir tām izglītības iestādēm, kuras iesaistījušās ESF pieaugušo izglītības projektā “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide”. Oktobrī noslēdzās pieteikšanās projekta piektajai kārtai. Novembra vidū izglītotāji no Valsts izglītības attīstības aģentūras bija saņēmuši VID pārbaudītus datus par potenciālo dalībnieku atbilstību projekta nosacījumiem, un šobrīd ar viņiem tiek slēgti līgumi un organizētas grupas. Uzsākt programmu īstenošanu izglītības iestādes drīkst līdz nākamā gada februāra beigām.

Limbažu novada iedzīvotājiem iespējas piedalīties ESF projektā piedāvāja SIA BUTS un SIA “Mācību un konsultāciju centrs ABC”. Bija plānots, ka 5. kārtā mācības norisināsies klātienē, bet, ņemot vērā Covid-19 ierobežošanas noteikumus, izglītotāji gatavi strādāt elastīgi un miksēt mācību formas un metodes. Līdz ar to arī grupas tiek veidotas, sadarbojoties ar Cēsu, Valmieras un Rīgas kolēģiem.
SIA BUTS Cēsu filiāles vadītāja Ilona Kazaka skaidro: “Esam cītīgi pastrādājuši, tādēļ ESF projekta 5. kārtā filiālei būs 24 grupas. Tā kā situācija pieprasa izmantot modernās tehnoloģijas (mūsu piedāvājumā - Zoom), daļa no interesentiem tika novirzīti uz Valmieras filiāli (“Praktiskā grāmatvedība bez priekšzināšanām”, “Mazā biznesa organizēšana”, “No idejas līdz uzņēmumam”). Cēsu un Limbažu grupas, kuras var mācīties, izmantojot Zoom, tika apvienotas - tās ir: “Dokumentu un arhīva pārvaldība”, “Digitālais mārketings”, “Projektu vadība”, “Tūrisma produktu izstrāde”. Tie, kuri interesējās par “Google AdWords”, tika pievienoti Rīgas filiāles grupai. Limbažos uz vietas daļēji attālināti mācīsies namu pārziņi (17 cilvēki) un šuvēji 2 grupās (21 cilvēks). Šuvēji mācības tiešsaistē uzsāks jau 9. decembrī. Namu pārziņi mācības uzsāks nākamajā gadā.”

SIA “Mācību un konsultāciju centrs ABC” Biznesa attīstības vadītāja Jūlija Jaunzeme informēja, ka tie limbažnieki, kuri pieteikušies metālapstrādes tālākizglītības programmās, teorētiskās nodarbības uzsāks platformā Zoom jau 8. decembrī. Praktiskās nodarbības plānotas februārī, bet prakse no marta vidus līdz 23. aprīlim. Eksāmens, lai iegūtu kvalifikāciju, paredzēts aprīļa beigās, maija sākumā. Tas viss tiks organizēts tā, lai netraucētu klientu darbu. Ja limbažniekiem prakse būs citviet, tad atbilstoši projekta nosacījumiem tiks atmaksāti ceļa izdevumi.

Lai iedrošinātu limbažniekus apgūt jaunās tehnoloģijas, talkā gatavi nākt bibliotekāri. Limbažu Galvenās bibliotēkas Mācību un profesionālās sadarbības centra vadītāja Broņislava Sauka apliecināja, ka atbilstoši Covid-19 situācijas nosacījumiem būs iespējamas konsultācijas gan Limbažu Galvenajā bibliotēkā, gan pagastu bibliotēkās. Par nepieciešamo sadarbību interesēties, rakstot uz e-pastu: bronislava.sauka@limbazi.lv vai zvanot pa tālruņiem 640022306, 29283652.
Limbažu novada pašvaldības

pieaugušo izglītības koordinatore