Projekti, fondu aktualitātes
Sāksies mācības pieaugušo izglītības projekta attālinātajā kārtā

Jūlija vidū beidzās pieteikšanās Eiropas Sociālā fonda (ESF) projekta “Nodarbināto personu profesionālās kompetences pilnveide” attālinātajai kārtai.

Kā liecina VIAA publicitātes materiāls, pavisam valstī pieteicies 11 181 iedzīvotājs.

Attālinātās mācību programmas šoreiz 23 izglītības iestādes piedāvāja 11 tautsaimniecības nozarēs. Lielākā interese bijusi par IKT un elektronisko un optisko iekārtu ražošanas nozares, mākslas nozares dizaina un radošo industriju sektora, kā arī transporta un loģistikas nozares programmām.

Arī Limbažu un citu tuvāko novadu ļaudis konsultējās galvenokārt par minēto jomu, kā arī par būvniecības, metālapstrādes, datu aizsardzības, dārzkopības u.c. programmām.

Tuvākajā laikā izglītības iestādes sazināsies ar dalībniekiem, lai uzsāktu mācību grupu komplektēšanu un mācību līgumu slēgšanu, jo izglītības iestādēm mācības jāuzsāk līdz 2020. gada 31. augustam.

Nākamā – 5.kārta – tiks izsludināta augusta beigās, septembrī. Tad kļūs zināms arī tas, kādas programmas būs apstiprinātas pieaugušo izglītotājiem mūsu pusē – Vidzemes Augstskolai, mācību centram “BUTS”, Profesionālās izglītības kompetences centra “Rīgas Valsts tehnikums” Limbažu teritoriālajai struktūrvienībai, kā arī mācību un konsultāciju centram ABC. Pieteikšanās piektajai mācību kārtai arī notiks tiešsaistē, bet mācības plānotas klātienē, ja vien to atļaus Covid-19 ierobežojumi.

Ja nepieciešama karjeras speciālista konsultācija, var vērsties Nodarbinātības Valsts aģentūras Limbažu filiālē. Par projekta jautājumiem – pašvaldībā.
Limbažu novada pieaugušo izglītības koordinatore
Vaira Ābele