Sports
moto2

Pagājušās nedēļas nogalē (15. aprīlī) Saldus novada Pilsblīdenē tika aizvadīts 1. posms 2023. gada Latvijas Amatieru čempionātā motokrosā, kurā, kā ierasts, piedalījās arī motokluba “ASB” pārstāvji: Dāvis Bergšteins (MX18+), Daniels Zuza (MX18+), Jānis Gražulis (MX40+), Oskars Baltruņķis (MX45+), Mārcis Straume (MX45+) Ints Ķīkulis (MX50+), Sandris Kalniņš (MX50+) un Normunds Šķepasts (MX55+).

Licenci šai sezonai saņēmis arī Harijs Suharževskis, kurš neilgi pirms pagājušās sezonas beigām piedzīvoja ļoti nepatīkamu kritienu un pamazām atsāk braukt ar motociklu, un Kristaps Dundurs, kurš atveseļojas pēc operācijas. Savukārt blakusvāģu ekipāža Jānis Sedlenieks un Ģirts Indrijaitis sacensību sezonu atklās 30. aprīlī, jo Latvijas Amatieru čempionāta blakusvāģu klases šogad startēs paralēli Latvijas čempionātam.

1. posma rezultāti Pilsblīdenes trasē

MX18+

Dāvis Bergšteins gan 1., gan 2. braucienā ieņēma 10. vietu, 10. vietā ierindojoties arī posma kopvērtējumā. Daniels Zuza 1. braucienā bija 13. vietā, bet 2. braucienā un arī posma kopvērtējumā – 15. vietā.

MX40+

Jānis Gražulis 1. braucienā bija 8. vietā, bet 2. braucienā – 7. vietā. Posmā Jānim 8. vieta.

MX45+

Oskars Baltruņķis 1. braucienā izcīnīja 2. vietu, bet 2. braucienā – 6. vietu. Posma kopvērtējumā Oskars palika uzreiz aiz goda pjedestāla (4. vietā). Mārcis Straume braucienos ierindojās 7. un 8. vietā, posma kopvērtējumā ieņemot 8. vietu.

MX50+

Ints Ķīkulis braucienos finišēja 10. un 14. vietā, posma kopvērtējumā ieņemot 13. vietu. Sandris Kalniņš ierindojās 12. un 13. vietā braucienos, bet posmā Sandrim 14. vieta.

MX55+

Normunds Šķepasts gan abos braucienos, gan posma kopvērtējumā izcīnīja 4. vietu.

Ar detalizētiem sacensību rezultātiem iespējams iepazīties ŠEIT. Raksta tapšanas brīdī komandu kopvērtējuma rezultāti vēl nav pieejami, jo blakusvāģu un kvadriciklu klasēm sacensības notiks paralēli Latvijas čempionātam, 1. posmu aizvadot 30. aprīlī Aizputē.

Latvijas Amatieru čempionāta motokrosā kalendārs

Plānots, ka Latvijas Amatieru čempionātā motokrosā solo klasēs šogad tiks aizvadīti kopumā pieci posmi:

● 1. posms Pilsblīdenē (jau aizvadīts);

● 2. posms Lubānā (6. maijā);

● 3. posms Neretā (8. jūlijā);

● 4. posms Stelpē (22. jūlijā);

● 5. posms Madonā (26. augustā).

Motokrosa sacensības Limbažu novadā

Arī Limbažu novadā šogad tiks aizvadītas vairākas Latvijas Motosporta federācijas rīkotas motokrosa sacensības:

• 20. maijā Alojā notiks 1. posms Latvijas Kausā MX Retro un Zelta Mopēds;
  • 2. jūlijā Alojā notiks 3. posms Latvijas čempionātā;
  • 15. jūlijā Staicelē notiks 5. posms Nacionālajā kausā.

Posmu norisē, protams, iespējamas izmaiņas. Ar Latvijas Motosporta federācijas rīkoto sacensību kalendāru iespējams iepazīties ŠEIT.

Nobeigumā motoklubs “ASB” vēlas pateikties saviem atbalstītājiem: SIA “MARKO K”, ZS “BUĶI”, “Alpine Renovation”, “MotoParts” un Limbažu novada pašvaldībai.