Dagnis Straubergs Salaca Salacgrīva Satiksme
tilts upe1

11.oktobrī notika Saeimas Pieprasījumu komisijas sēde, kurā izskatīja jautājumu par “Via Baltica” maršrutā esošo Salacas tiltu Salacgrīvā.

Par valsts finansējumu Salacas tiltam Pieprasījumu komisijā iestājās Česlavs Batņa (AS). Viņš informēja, ka Salacas tilta jautājums Satiksmes ministrijā ir aktuāls un apstiprināja, ka nākamā gada valsts budžetā būs piešķirti 50%, jeb 7,5 miljonus euro, Salacas tilta pārbūvei.

Savukārt Limbažu novada pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs uzsvēra, ka tilta pārbūve netiks finansēta no pašvaldības budžeta.

Ja Eiropas Savienības struktūrfondi neatbalstīs Limbažu novada pašvaldības Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta (turpmāk – EISI) Militārās mobilitātes programmā iesniegto projektu, tad viss finansējums Salacas tilta pārbūvei tiks nodrošināts no valsts budžeta. Limbažu novadam tā ir laba ziņa, nebūs pašvaldības budžetā jāmeklē 7,5 miljoni vai jāņem aizņēmums. Process ir sācies un Salacgrīvā divos gados būs jauns tilts, kas ir nacionālas nozīmes objekts.

Č.Batņa apliecināja, ka arī turpmāk sekos līdzi šim procesam un, pieņemot valsts budžetu, skatīsimies vai tiešām šie apsolījumi ir izpildīti un valsts budžetā ir iekļauts finansējums Salacas tiltam Salacgrīvā.