Salacgrīva Svētciems Svētki
foto

Limbažu novads ir bagāts ne tikai ar daudzveidīgām dabas vērtībām, ievērojamām personībām, bet arī tradīcijām un amatniekiem. Aizvadītajās brīvdienās, 21. oktobrī, Salacgrīvā un Svētciemā, atzīmējot “Nēģu diena 2023”, godā tika celti nēģi un nēģu ēdienu paraugdemonstrējumi, nēģu zvejas meistari aicināja ciemos uz tačiem un sarunām pie siltas zupas.

Pasākuma norises vietās - Salacas un Svētupes upes krastos, kā arī Salacgrīvas pilsētas centrā, apmeklētājiem bija iespēja baudīt ne tikai muzikālus priekšnesumus un neierastas degustācijas garšu kārpiņām - nēģu suši, nēģu burgeri, putra ar sīpolos ceptiem nēģīšiem, lavašu ar nēģiem un salātus, bet arī piedalīties skrējienā “Nēģu kross”. Pasākuma organizatori Sporta un atpūtas komplekss “Zvejnieku parks” piedāvāja izskriet rudenīgu krosu piecās  distancēs – Ikriņi (2 km), Maznēģītis un Nēģītis (5 km), Nēģis (8 – 11 km) un Supernēģis (20 – 23 km).

Tradicionālajos nēģu svētkos jau trešo gadu norisinājās arī forums-tirgus “Uzņēmēju kvartāls 2023” Meldru ielā 25, Salacgrīvā, ko rīko Salacgrīvas uzņēmējdarbības atbalsta centrs sadarbībā ar Limbažu novada pašvaldības aģentūru “Lauta”. Tirgus pievienotā vērtība ir tā, ka tajā savus pakalpojumus un radītos produktus piedāvā Limbažu novada uzņēmumi un pakalpojuma sniedzēji, tādējādi ļaujot apmeklētājiem iepazīt novadā radīto un iespēju uzņēmējiem satikties vienuviet, novērtējot un veidojot savstarpējo sadarbību.

Papildus nēģu dienas aktivitātēm bija iespēja tikties ar makšķernieku kluba “Salackrasti” pārstāvjiem un kopā ar ekspertu apmeklēt Salacas lašu taci un uzzināt, kā ar speciālas aparatūras palīdzību tiek fiksēts katrs lasis, kurš dodas nārstot upē.

Paldies Salacgrīvas tūrisma informācijas centram par pasākuma “Nēģu diena 2023” rīkošanu, kā arī kuplajam atbalstītāju lokam, kuri novērtē “Nēģu dienas” pasākuma nozīmi, dalībniekiem un apmeklētājiem, kuri, spītējot vēsajiem laikapstākļiem, kopā svinēja svētkus vienam no Limbažu novada simboliem – nēģim.

Fotogrāfijas iespējams aplūkot Limbažu novada pašvaldības facebook profilā: Facebook