Projekti Veselība
doktor1

Limbažu novada pašvaldība jau aprīlī noslēgusi vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējuma piešķiršanu projektam “SIA "Skultes doktorāts" veselības aprūpes pakalpojumu kvalitātes uzlabošana” un jūnija beigās noslēgta vienošanās arī par projektu “SIA "Vidrižu doktorāts" veselības aprūpes pakalpojumu kvalitātes uzlabošana”. Abos projektos plānota kondicionēšanas un ventilācijas iekārtu piegāde uz uzstādīšana ārsta prakšu telpās.

Projektu mērķis ir uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru SIA "Vidrižu doktorāts" ģimenes ārsta praksē Limbažu novada Vidrižu pagastā un SIA "Skultes doktorāts" ģimenes ārsta praksē Limbažu novada Skultes pagastā.

SIA “Vidrižu doktorāts” nomā pašvaldības telpas Vidrižos, Ambulances ielā 1, ēkas 2.stāvā. Virs ārsta prakses telpām ir bēniņi un metāla jumts. Lai arī tas ir siltināts, gada siltajā periodā prakses darbu apgrūtina paaugstināta gaisa temperatūra. To īpaši izjuta 2021.gada vasarā, kad pastāvīgi bija augsta āra gaisa temperatūra. Iekštelpās regulāri temperatūra saglabājās 35-37°C.
Lai ārsta prakses pakalpojumu sniegšanas telpās nodrošinātu atbilstošu gaisa temperatūru, projektā ārsta kabinetā, procedūru telpā, reģistratūrā/uzgaidāmajā telpā un vakcinācijas kabinetā tiks izbūvēta kondicionieru sistēma ar vienu ārējo un četriem iekšējiem blokiem.

Arī SIA “Skultes doktorāts” no pašvaldības iznomātajās telpās Mandegu ciemā, kurās notiek pacientu pieņemšana, gada karstajā periodā ir paaugstināta gaisa temperatūra, kā arī nav nodrošināta atbilstoša gaisa apmaiņa. Lai problēmu risinātu, 1.stāva ārsta prakses pacientu uzgaidāmajā telpā/reģistratūrā, procedūru telpā un ārsta kabinetā tiks izbūvēta kondicionieru sistēma ar vienu ārējo un trīs iekštelpu blokiem, kā arī ārsta kabinetā tiks izbūvēts rekuperators.

Pašvaldība šobrīd jau trīs reizes ir izsludinājusi publisku iepirkumu iekārtu piegādei un uzstādīšanai, taču dažādu iemeslu dēļ tie visi beigušies bez rezultāta. Šobrīd izsludināts atkārtots iepirkums, kurā piedāvājumi tiek gaidīti līdz 01.novembrim.

Projekta “SIA "Vidrižu doktorāts" veselības aprūpes pakalpojumu kvalitātes uzlabošana” kopējās izmaksas plānotas 11 000 eiro, tajā skaitā 660 eiro Limbažu novada pašvaldības, 9350 eiro ERAF līdzfinansējums un 990 eiro Valsts budžeta dotācija.

Projekta “SIA "Skultes doktorāts" veselības aprūpes pakalpojumu kvalitātes uzlabošana” kopējās izmaksas plānotas 7027 eiro, tajā skaitā 421,62 eiro Limbažu novada pašvaldības, 5972,95 eiro ERAF līdzfinansējums un 632,43 eiro Valsts budžeta dotācija.

Projekti tiek īstenoti specifiskajā atbalsta mērķī 9.3.2. “Uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru”.

sk1
sk2