Pašvaldība Rail Baltica
SM

Šodien, 13. augustā, Satiksmes ministrijas pārstāvji kopā ar projekta ieviesējiem no AS “RB Rail” un SIA “Eiropas dzelzceļa līnijas” apmeklēja Limbažu novada pašvaldību.

Tikšanās laikā ar Limbažu novada domes priekšsēdētāju Dagni Straubergu, deputātiem un speciālistiem tika pārrunāta Rail Baltica projektēšanas gaita, prioritātes un apspriesta reģionālā mobilitātes punkta plānojuma attīstība.

Pēc 2021. gada Administratīvi teritoriālās reformas Limbažu novads apvienots ar Alojas, Limbažu un Salacgrīvas novadu. Jaunajā Limbažu novadā iekļaujas Rail Baltica pamata trases Latvijā Ziemeļu posms no Latvijas–Igaunijas robežas līdz Vangažiem. Kopējais projektēšanas posma garums ir 94 km, no kuriem dzelzceļa līnijas aptuvenais garums – 65 km. Novada teritorijā atradīsies arī lielākais pieturvietu skaits – trīs mobilitātes punkti Salacgrīvā, Tūjā, Skultē un plānotais Skultes infrastruktūras apkopes punkts. Projektēšanas darbus Satiksmes ministrijas uzdevumā šajā posmā īsteno RB Rail AS, un tos plānots noslēgt līdz 2022. gada beigām.

“Lai arī Rail Baltica pamata trase Limbažu novadā ieviesīs izmaiņas cilvēku ikdienas pārvietošanās paradumos, jo plānoti trīs mobilitātes punkti Salacgrīvā, Tūjā un Skultē, maksimāli tiks saglabāti esošie ceļu šķērsojumi pār Rail Baltica dzelzceļa līniju. Tāpat novada teritorijā paredzētas trīs dzīvnieku pārejas, lai nodrošinātu dzīvnieku migrāciju un iekļautos esošajā ekosistēmā. Papildus mobilitātes punktiem Skultē plānots ritošā sastāva infrastruktūras apkalpes punkts, kas ir stratēģisks Rail Baltica pamata trases objekts un viens no diviem šādiem punktiem Latvijas teritorijā. “Visbeidzot Limbažu novadā paredzēti 9 tilti, vērienīgākais no kuriem ir Salacgrīvā plānotais jaunais tilts pār Salacas upi,” sacīja Ēriks Diļevs, Rail Baltica kopuzņēmuma “RB Rail AS” Tehniskais direktors Latvijā.

Posmā no Latvijas–Igaunijas robežas līdz Vangažiem, kas ir visgarākais Rail Baltica projektēšanas posms, plānots lielākais reģionālo pieturvietu – mobilitātes punktu skaits. Kā uzsvēra Kaspars Vingris, Eiropas Dzelzceļa līniju valdes priekšsēdētājs:  “Trīs Rail Baltica mobilitātes punktu attīstība, kas plānoti Salacgrīvā, Tūjā un Skultē ne tikai būtiski uzlabos  pārvietošanās iespējas Vidzemes novadā, bet arī sekmēs tūrismu un industriālo attīstību. Šāds jauns dzelzceļa satiksmes epicentrs palīdzēs integrēties arī Igaunijas un Ziemeļvalstu tirgos.”