Dagnis Straubergs Salacgrīva Satiksme
tiekas dagnis

13.oktobrī, Salacgrīvā, Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs tikās ar Satiksmes ministru Kasparu Briškenu, lai pārrunātu tilta pār Salacu būvniecības projektu.

Vispirms ministrs un pašvaldības vadītājs apskatīja Salacas tiltu klātienē, pēc tam, Salacgrīvas apvienības pārvaldes ēkā, kopā ar ministrijas, pašvaldības un Latvijas valsts ceļu pārstāvjiem pārrunāja tālāko rīcību, lai tilta būvniecības projekts pēc iespējas ātrāk virzītos uz priekšu.

Ministrs ir pārliecināts, ka nedrīkst zaudēt laiku gaidot militārās mobilitātes projekta izvērtēšanas rezultātus, ir jāvirzās uz priekšu un jāsāk darbs pie iepirkuma sagatavošanas. Šobrīd svarīgākais ir saprast un vienoties kurš ir iepirkuma sagatavotājs.

Valdība ir atbalstījusi 50%, jeb 7,5 miljonus euro, valsts budžeta piešķīrumu Salacas tilta būvniecībai, otra pusi finansējuma ir plānots piesaistīt militārās mobilitātes projektā. To varam uzskatīt par plānu A, bet pastāv arī plāns B, kurš paredz 100% valsts finansējumu tilta būvniecībai, ja netiek gūts atbalsts mobilitātes projektā. Ministrs ir pārliecināts ka šī ir nacionāla līmeņa problēma un tilta būvniecība nav jāveic uz pašvaldības finansējuma rēķina.

Pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs ir gandarīts par valdības lēmumu un uzsver, ka ziņa par Salacas tilta būvniecībai piešķirto finansējumu ir ļoti laba ziņa. “Process visu laiku notiek, tagad izejam finiša taisnē. Esam ieguldījuši lielu darbu, laiku un enerģiju, lai nonāktu pie šāda rezultāta”, sacīja pašvaldības vadītājs. Viņa prāt pašvaldība varētu piesaistīt Latvijas Valsts ceļu pārstāvjus kā ekspertus, jo atbalsts būs vajadzīgs. Latvijas Valsts ceļi ar savu kompetenci, pieredzi un tehnoloģiskiem risinājumiem ir ļoti vērtīgs un svarīgs padomdevējs.

Latvijas Valsts ceļu attīstības pārvaldes direktors Klāvs Grieze sacīja “mūsu mērķis būtu 2024.gadā Salacas tilta būvniecību uzsākt un 2025.gada nogalē pabeigt. Lai process būtu efektīvs, kvalitatīvs un mūsdienu prasībām atbilstošs esam gatavi iesaistīties iepirkuma daļas izstrādē. Neredzu problēmu lai šo jautājumu sekmīgi risinātu, strādāsim kopā, jo projekts ir liela apmēra un profesionāli interesants.”

Tikšanās laikā tika pārrunāts arī Salacas tilta infrastruktūras piederība nākotnē.

Limbažu novada pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs sarunā ar ministru K. Briškenu aktualizēja Rail Baltica dzelzceļa Tūjas pieturas novietojumu. Apstiprinātajā projektā, Tūjas pieturas novietojums ir mežā, netālu no Oltužiem. Rezultātā gan Limbažiem, kā novada centram, gan Tūjai, kura attīstās, ir noņemta iespēja izmantot dzelzceļa pakalpojumu pieejamību, tās atrašanās vieta šobrīd nav pareiza. Pašvaldības vadītājs ir pārliecināts, ka pieturas pārcelšana uz Limbažu Tūjas ceļu dotu plusu reģionālajiem pārvadājumiem un reālāka kļūtu iedzīvotāju pārvietošanās Rīgas virzienā un no Rīgas atpakaļ.

Atvadoties Satiksmes ministrs sniedza roku pašvaldības vadītājam sakot “Tiekamies 2025.gada nogalē, kad griezīsim tilta atklāšanas lenti