Projekti Projektu jaunumi
ekii

Limbažu novada pašvaldība Sabiedrībā ar ierobežotu atbildību “Vides investīciju fonds” ir iesniegusi projekta iesniegumu “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Limbažu novada pašvaldības publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā”, Nr. EKII-7/9.

Projekta mērķis ir Limbažu novada publisko teritoriju apgaismojuma energoefektivitātes uzlabošana, ieviešot energoefektivitāti veicinošas viedās pilsētvides tehnoloģijas, tādējādi veicinot elektroenerģijas patēriņa un siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanu.

Plānotais elektroenerģijas patēriņa samazinājums – 386,55 MWh/gadā, plānotais oglekļa dioksīda emisiju samazinājums – 42,1336 t CO2/gadā, plānotais oglekļa dioksīda emisiju samazinājuma efektivitātes rādītājs 0,2032 kg CO2 gadā/ EUR.

Projekta ietvaros Limbažos, Bīriņos, Viļķenē, Pālē, Umurgā tiks īstenotas šādas aktivitātes:

1. Esošo nātrija gāzizlādes tipa gaismekļu demontāža.
  2. Jaunu LED gaismekļu un viedo pilsētvides tehnoloģiju iegāde un montāža:
    • Gaismu izstarojošas diodes (LED) ar jaudu no 21 W līdz 102 W, kopumā nomainot esošos nātrija gāzizlādes tipa 475 gaismekļus;.
    • Segmenta kontrolieru uzstādīšana -25 gab.;
    • Gaismekļu kontrolieri ar kustību sensoriem- 475 gab.;
    • Viedā apgaismojuma vadības sistēma, licence, tostarp mākoņserviss, lai nodrošinātu viedo pilsētvides tehnoloģiju darbību.
  3. Projekta publicitātes pasākumi.

Projektā plānotās izmaksas 351375,59 eiro, no tām emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansējums 59 %.