Projekti Projektu jaunumi
energo2

Limbažu novada pašvaldība un sabiedrība ar ierobežotu atbildību “Vides investīciju fonds” 4.04.2023. ir noslēgušas līgumu par projekta “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Limbažu novada pašvaldības publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā”  Nr. EKII-7/9 īstenošanu.

Projekta mērķis ir Limbažu novada publisko teritoriju apgaismojuma energoefektivitātes uzlabošana, ieviešot energoefektivitāti veicinošas viedās pilsētvides tehnoloģijas, tādējādi veicinot elektroenerģijas patēriņa un siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanu.

Limbažu novada pašvaldības iepirkumu komisija 30.01.2024. ir pieņēmusi lēmumu par atklāta konkursa “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana Limbažu novada pašvaldības publisko teritoriju apgaismojuma infrastruktūrā” Nr. LNP2023/51 rezultātiem, kur ieteikts Limbažu novada pašvaldībai slēgt līgumu ar SIA “VIZULO Solutions”, vien. reģ. Nr. 40103841199, par kopējo līguma summu 187 979,85 EUR (viens simts astoņdesmit septiņi tūkstoši deviņi simti septiņdesmit deviņi euro un 85 centi) bez PVN.

Par konkursu iepirkumu uzraudzības birojā  SIA “RCG Lighthouse” iesniedza iesniegumu, kurā apstrīdēja konkursa rezultātus. 06.03.2024. IUB iesniegumu izskatīšanas komisija nolēma, ka SIA “RCG Lighthouse”   iesniegums kopumā ir atstājams bez izskatīšanas un administratīvā lieta, kas uzsākta saistībā ar iesniedzēja iesniegumu, ir izbeidzama. Attiecīgi Limbažu novada pašvaldības iepirkuma komisijas lēmums par konkursa rezultātiem ir atstājams spēkā.

Projekta ietvaros Limbažu novada Limbažos, Bīriņos, Viļķenē, Pālē, Umurgā  2024. gadā tiks īstenotas šādas aktivitātes:

1. Esošo nātrija gāzizlādes tipa gaismekļu demontāža.
  2. Jaunu LED gaismekļu un viedo pilsētvides tehnoloģiju iegāde un montāža:
    • Gaismu izstarojošas diodes (LED) ar jaudu no 21 W līdz 102 W;
    • Segmenta kontrolieru uzstādīšana;
    • Gaismekļu kontrolieri ar kustību sensoriem;
    • Viedā apgaismojuma vadības sistēma, licence, tostarp mākoņserviss, lai nodrošinātu viedo pilsētvides tehnoloģiju darbību.
  3. Projekta publicitātes pasākumi.

Projektā plānotais elektroenerģijas patēriņa samazinājums – 386,55 MWh/gadā, plānotais oglekļa dioksīda emisiju samazinājums – 42,1336 t CO2/gadā, plānotais oglekļa dioksīda emisiju samazinājuma efektivitātes rādītājs 0,2032 kg CO2 gadā/ EUR.

Projekta  attiecināmās izmaksas ir  351 375,59 eiro, no tām Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansējums 59,000001%  jeb EUR 207 311,60 eiro, pašvaldības finansējums 40,999999% no kopējām attiecināmajām izmaksām, jeb 144 063,99 eiro.