Izglītība Kultūra
koris24

22. martā Limbažu kultūras namā norisinājās Limbažu novada skolu koru konkurss – koncerts, pulcējot 10 korus un ap 370 koru dalībniekus. Pasākumu vadīja Limbažu Bērnu un jauniešu centra metodiķe Ina Sīle.

Pasākuma pirmajā daļā uzstājās 7 skolu kori: Krišjāņa Valdemāra Ainažu pamatskolas 1.-5. klašu koris, Limbažu Valsts ģimnāzijas 1.-3. klašu koris, Salacgrīvas vidusskolas 2.-5. klašu koris, Vidrižu pamatskolas 1.-3. klašu koris, Liepupes pamatskolas 1.-5. klašu koris, Alojas Ausekļa vidusskolas 1.-5. klašu koris un Limbažu vidusskolas 1.-3. klašu koris. Koncerta izskaņā kori tika aicināti uz kopīgu sadziedāšanos.

Koncerta mērķis ir saglabāt un veicināt kopdziedāšanu, gatavojoties novada svētkiem.

Otrā pasākuma daļa veltīta Latvijas izglītības iestāžu koru repertuāra pārbaudei – konkursam, gatavojoties XIII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkiem. Tajā piedalījās 3 skolu kori: Limbažu Valsts ģimnāzijas 4.-6. klašu koris, Limbažu vidusskolas 4.-12. klašu koris un Limbažu Valsts ģimnāzijas 7.-12. klašu koris.

Konkursa mērķis ir sekmēt bērnu un jauniešu līdzdalību Dziesmu un deju svētku procesā, kultūras mantojuma apguvē, iesaistoties Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un pilnveidē. Konkursa 2. kārta norisināsies 4. aprīlī Valmierā.

Konkursu organizē Valsts izglītības satura centrs (VISC) sadarbībā ar Limbažu novada pašvaldību un izglītības iestādēm.

Žūriju pārstāvēja Cēsu Valsts ģimnāzijas mūzikas pedagoģe Ilga Šķendere un Salacgrīvas mūzikas skolas direktore Katrīna Žibala. Žūrija vērtēja katra kora priekšnesumus, par sniegumu piešķirot attiecīgo pakāpi.

Konkursa rezultāti:

Limbažu Valsts ģimnāzijas 4.-6. klašu koris saņēma 2. pakāpes diplomu;

Limbažu vidusskolas 4.-12. klašu koris saņēma 2. pakāpes diplomu;

Limbažu Valsts ģimnāzijas 7.-12. klašu koris saņēma 1. pakāpes diplomu.