Limbažu novads Projekti
oamats

Sociālo pakalpojumu centra ēka Limbažos ir atklāta!

Lai arī mākoņu lielībnieku 27.maija pēcpusdienā bija ne mazums, tie veiksmīgi tika izkliedēti ar muzikālu sveicienu, kurā uzstājās Sociālā dienesta vadītāja Ilze Rubene ar saksofonu un Vitālijs Bogdanovičs ar ģitār’ spēli. Ielaižot mūzikas elpu jaunajā ēkā, tika atklāta projekta Nr. 9.3.1.1/19/I/020 “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plāna īstenošanai Limbažu novadā”. Pasākumu vadīja Limbažu novada domes Sociālo un veselības jautājumu komitejas vadītājs Rūdolfs Pelēkais, uzsverot, ka šī diena ir svētki Limbažu novada pašvaldībai, Limbažu novada sociālajam dienestam, jo tiek iepūsta dzīvība šajā brīnišķīgajā ēkā, kurā tiks sniegti pakalpojumi personām ar garīga rakstura traucējumiem, tādējādi tiecoties sasniegt deinstitucionalizācijas projekta mērķi, - veicināt šo cilvēku integrēšanos sabiedrībā.

Sociālo pakalpojumu centra ēkas jaunā lokācija netika izraudzīta nejauši, jo blakus Klostera ielā atrodas Limbažu novada Sociālais dienests un Sociālā dienesta dienas centrs. Tuvumā ir Limbažu slimnīca, Limbažu poliklīnika un visi nepieciešamie infrastruktūras objekti cilvēkam patstāvīgai dzīvei. Var pārliecinoši teikt, ka Limbažu pašvaldība personām, kuras saņems šos sociālos pakalpojumus patiesi sniegs iespēju integrēties sabiedrībā, jo jaunizbūvētā grupu dzīvokļu un atelpas brīža infrastruktūra atrodas pašā pilsētas centrā.

Limbažu novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs savā uzrunā atzinīgi vērtēja pilsētas vēsturiskā centra būtisko ieguvumu, kā arī aicināja vērst uzmanību ne tikai uz vizuālajām vērtībām, bet arī uz ēkas dvēseles iekopšanu, lai tā spētu dot un radīt pievienoto vērtību ikvienam tās iemītniekam. Pateicības vārdi tika teikti arī iepriekšējam Limbažu novada domes priekšsēdētājam Didzim Zemmeram un iepriekšējai Sociālā dienesta vadītājai Ilgai Bērziņai par ticību šim projektam un tā iniciēšanu. Ar laba vēlējumiem un pateicības vārdiem uz objekta atklāšanu bija ieradušies arī Labklājības ministrijas un Rīgas plānošanas reģiona pārstāvji. Limbažu novada pašvaldība izsaka pateicību arī būvdarbu veicējam, pilnsabiedrībai “DakTehBūve”, ēkas projekta autoriem – SIA “JOE”, būvuzraudzībai – SIA “Marčuks”.

Lai jaunā ēka piepilda sevi ar dzīvību, cerību un mīlestību. Lai tās iemītniekiem izdodas sasniegt arvien jaunas izaugsmes virsotnes un darbiniekiem šīs jaunās telpas kļūtu kā atbalsts un gandarījums, kā arī pateicība par ieguldīto darbu sociālajā jomā!

Projekta mērķis: sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveide Limbažu novada pašvaldībā.

Projekta īstenošanas laiks: 2019. gada 1.decembra līdz 2022.gada 30.jūnijam.

Projekta kopējās izmaksas: 801488,52 EUR, no kurām attiecināmais finansējums ir 781497,71 EUR, t.sk. 492294,48 EUR ERAF finansējums, 41833,85 EUR valsts budžeta finansējums, 20511,74 EUR valsts budžeta dotācija pašvaldībām.

Sagatavoja A.Miškovska, foto: Beāte Kožina

logo eu