Projekti, fondu aktualitātes
Šogad veiks Limbažu Dūņezera ūdensaugu aizauguma samazināšanu

Limbažu novada pašvaldība ir ieguvusi finansējumu Limbažu Dūņezera ūdensaugu aizauguma samazināšanas darbu veikšanai. Projektu finansē Latvijas vides aizsardzības fonds no valsts budžeta aktivitātes „Sugu dzīvotņu un biotopu apsaimniekošanas pasākumi Īpaši aizsargājamās dabas teritorijās” un Limbažu novada pašvaldība.
Projekta mērķis ir veikt ūdensaugu aizauguma samazināšanu Limbažu Dūņezerā saskaņā ar noteiktajiem sugu dzīvotņu un biotopu apsaimniekošanas pasākumiem Dabas aizsardzības plānā Īpaši aizsargājamā dabas teritorijā Dabas liegumā “Dūņezers”.
Projekta īstenošanas laikā tiks veikta ūdensaugu aizauguma samazināšana Dūņezera Ziemeļu daļā, šis pasākums ietver arī virsūdens augāja pļaušanu ezerā, sakņu sistēmas smalcināšanu, kā arī ezera caurteces nodrošināšanu. Pašreiz ezerā izveidojušās peldošas ūdensaugu salas, kas aizsprosto caurteci un veicina ezera turpmāku aizaugšanu. Šīs salas tiks noenkurotas konkrētā vietā, lai nodrošinātu ezera caurteci.
Projekta rezultāti - samazināts ūdensaugu aizaugums Dūņezera ziemeļu daļā, 8430.3 m2 platībā, nodrošināta ezera caurtece.
Pašreiz noris iepirkums par ūdensaugu aizauguma samazināšanas darbu veikšanu.

Plānotās kopējās projekta izmaksas ir 33299 EUR, no kurām Vides aizsardzības fonds finansē 29969 EUR, bet pašvaldība 3330 EUR.

Dace Siliņa
Attīstības un projektu koordinatore