Bibliotēka Staicele
tiekas staic

Staiceles pilsētas bibliotēkā noslēdzās Staiceles Radošo sieviešu kluba “Stazele’ un VKKF finansētais projekts “Grāmata – sevis izziņas avots”. Pēdējā tikšanās reizē grāmatu autore un ilustratore Agija Staka ne tikai stāstīja un rādīja informāciju par mandalām, to rašanās vietu, laiku un nozīmi, bet reāli katrs varēja zīmēt un krāsot savu mandalu. Katrs varēja sevi izteikt krāsās un formās.

Saruna ievirzījās ne tikai par mandalām, bet vispār par krāsojamām grāmatām pieaugušajiem, kuras kļūst aizvien populārākas, jo nomierina nervus, mazina ēstgribu, novirza domas - krāsojot aizmirst par problēmu, bet domā par perfektu krāsojumu. Uzzinājām par tādu glezniecības veidu kā tašims, kas kalpo kā krāsu terapija, kur katrs var sviest krāsu bundžas pret sienu un radīt savu mākslu

Nodarbību radošā gaisotnē daudz pārrunājām mākslinieces vienreizēji skaistās un dabiskās ilustrācijas grāmatās, uzzinājām dažus mākslinieciskus triku – lieko grafītu no papīra savākt ar baltmaizes drupačām, kā pareizi zīmēt dzīvnieku un cilvēku, lai negāztos apkārt. Liekas ļoti vienkāršas lietas, bet ne visiem izdodas. Tāpēc ar nepacietību gaidīsim atkal viņas ilustrētās grāmatas “Kaķīša dzirnavas” un “Tālavas taurētājs”.