Satiksme
zime3

Sākot ar 2023. gada 1. janvāri stājušies spēkā grozījumi Ceļu satiksmes likumā, un tā 38.panta otrā daļa nosaka, ka satiksmes organizācijas tehniskos līdzekļus uzstāda un noņem atbilstoši būvprojektam. Ja būvprojekts nav nepieciešams, ceļa pārvaldītājs atļauju satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu uzstādīšanai un noņemšanai, izņemot minētās darbības uz valsts autoceļiem, saskaņo ar attiecīgo pašvaldību, ja tajā ir izveidota attiecīgā struktūrvienība, visos citos gadījumos atļauju saskaņo ar VSIA Latvijas Valsts ceļi.

Satiksmes organizācijas tehniskie līdzekļi ir ceļazīmes, gulošie policisti uc. Tas nozīmē, ka turpmāk gadījumos kad nav plānoti būvdarbi un nav nepieciešams būvprojekts, bet ir vēlme uzstādīt ceļazīmes iekšpagalmos, gulošu policistu uc, saskaņojumi ir jāsaņem attiecīgajā pašvaldībā.

Galvaspilsētā, kur ir vislielākais skaits ar šādiem saskaņojumiem, satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu (ceļazīmju uc) uzstādīšanas shēmas tagad jāsaskaņo ar Rīgas domes Satiksmes departamentu.

Patlaban vienīgā pašvaldība, kura nav izveidojusi attiecīgo struktūrvienību, kura saskaņos satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu izvietošanu, ir Jūrmala. Līdz šādas struktūrvienības izveidošanai satiksmes organizācijas tehnisko līdzekļu uzstādīšanu Jūrmalas teritorijā turpinās saskaņot VSIA Latvijas Valsts ceļi.