Motokross Sacensības
moto1

Pagājušās divas nedēļas nogales aizritēja motokrosa zīmē. 15. jūlijā Staicelē norisinājās 5. posms Nacionālajā kausā, bet 22. jūlijā Stelpē – 4. posms Latvijas Amatieru čempionātā. Abās sacensībās startēja motokluba “ASB” pārstāvji, izcīnot arī vairākas uzvaras un godalgotas vietas.

Nacionālā kausa 5. posma rezultāti Staicelē

MX PRO

Harijs Suharževskis 1. braucienā ierindojās 6. vietā, savukārt 2. braucienā viņam 5. vieta. Arī posma kopvērtējumā Suharževskim 5. vieta.

MX A

Dāvis Bergšteins 1. braucienā izcīnīja 2. vietu, bet 2. braucienā un arī posma kopvērtējumā viņš ierindojās 4. vietā.

MX B

Jānis Gražulis braucienos ieņēma attiecīgi 9. un 14. vietu, kas posma kopvērtējumā deva 11. pozīciju.

MX C

Daniels Zuza 1, braucienā bija 4. vietā, bet 2. braucienā – 5. vietā. Posmā Zuzam 4. vieta. Jāpiebilst, ka Daniels Nacionālajā kausā piedalās regulāri, un sezonas kopvērtējumā pēc 5 posmiem atrodas 7. vietā 61 braucēja konkurencē. Nacionālā kausa ietvaros tiks aizvadīti vēl 2 posmi.

MX D

Sandris Kalniņš 1. braucienā finišēja 15. vietā, bet 2. braucienā – 6. vietā, posmā ieņemot 9. vietu. Normunds Šķepasts braucienos ieņēma attiecīgi 12. un 10. vietu, kas posmā deva 11. vietu. Piebildīšu, ka tieši MX D klase Staicelē bija viskuplāk pārstāvēta, uz starta 1. braucienā izejot 35 braucējiem, bet 2. braucienā – 34.

Latvijas Amatieru čempionāta 4. posma rezultāti Stelpē

MX Iesācēji

Gatis Bizūns jau 3. posmu pēc kārtas izcīnīja uzvaru. Šoreiz 1. braucienā Bizūnam 2. vieta. taču 2. braucienā viņš uzvarēja. Arī sezonas kopvērtējumā pēc 4 no 5 aizvadītajiem posmiem Gatis šobrīd ir pārliecinošs līderis 50 braucēju konkurencē, 2. vietu apsteidzot par nu jau 32 punktiem, kad palicis vēl tikai 1 posms.

MX18+

Dāvis Bergšteins 1. braucienā ierindojās 6. vietā, bet 2. braucienā pakāpās līdz 3. vietai, arī posmā izcīnot 3. vietu. Danielam Zuzam šīs sacensības izvērtās neveiksmīgas, 1. braucienā veicot 6 no 11 apļiem, bet 2. braucienā uz starta neizejot. Pašreizējā sezonas kopvērtējumā Bergšteinam 5. vieta (līdz 3. vietai pietrūkst 9 punkti), bet Zuza atrodas 9. vietā 29 braucēju konkurencē.

MX40+

Sacensību apritē pēc atlabšanas no operācijas atgriezās Kristaps Dundurs, un braucienos ieņēma attiecīgi 7. un 11. vietu, kas posma kopvērtējumā deva 8. vietu. Jānis Gražulis 1. braucienā ierindojās 9. vietā, bet 2. braucienā un arī posma kopvērtējumā – 10. vietā. Šī brīža sezonas kopvērtējumā Gražulis ir 7. vietā, bet Dundurs ar 1 aizvadītu posmu – 16. vietā 18 braucēju konkurencē.

MX45+

Oskars Baltruņķis 1. braucienā bija 2. vietā, uzvarētājam piekāpjoties nepilnu pusotru sekundi, bet 2. braucienā un arī posma kopvērtējumā izcīnīja uzvaru. Sezonas kopvērtējumā Baltruņķis šobrīd ir 2. vietā 18 braucēju konkurencē, no uzvarētāja atpaliekot vien 7 punktus.

MX50+

Sandris Kalniņš gan abos braucienos, gan posmā ieņēma 13. vietu. Ints Ķīkulis savukārt posmā un abos braucienos bija 15. vietā. Sezonas kopvērtējumā Kalniņš ir 11. vietā, bet Ķīkulim – 15. vieta 24 braucēju konkurencē.

MX55+

Normunds Šķepasts gan abos braucienos, gan posma kopvērtējumā ieņēma 6. vietu. Sezonas kopvērtējumā Šķepastam 3. vieta 17 sportistu konkurencē.

Komandu kopvērtējums

Pateicoties augstvērtīgajiem rezultātiem, motoklubs “ASB” posmā izcīnīja 2. vietu, un arī sezonas kopvērtējumā klubam šobrīd augstā 2. vieta 38 komandu konkurencē (bez kvadriciklu un blakusvāģu klasēm). Komandu kopvērtējums pieejams ŠEIT.

Ar detalizētiem Latvijas Amatieru čempionāta 4. posma rezultātiem iespējams iepazīties ŠEIT, savukārt Nacionālā kausa 5. posma rezultāti redzami ŠEIT. Pašreizējais sezonas kopvērtējums pa klasēm un čempionātiem redzams ŠEIT.

Nākamās sacensības

Latvijas Amatieru čempionātā solo klasēs atlicis vairs tikai viens posms, kas 26. augustā notiks Madonā. Divi atlikušie Nacionālā kausa posmi notiks attiecīgi 12. augustā Stendē un 23. septembrī Siguldā. Ar Latvijas Motosporta federācijas rīkoto sacensību kalendāru iespējams iepazīties ŠEIT.