Aktualitātes ALDA

1. Sacensību mērķis

Tikties „plēsēju medniekiem” un noteikt labāko, veiksmīgāko makšķernieku, kā arī popularizēt makšķerēšanu kā veselīgu un aktīvu sporta veidu.

Sacensību rīkotājs

Limbažu novada pašvaldības aģentūra “LAUTA”. Atbildīgais Jānis Remess, mob. tālr. 26142812.

2. Vieta un laiks

Sacensības notiks 6 posmos - Augstrozes Lielezerā, Limbažu Lielezerā, Limbažu Dūņezerā, Lādes ezerā, Āsteres ezerā un Katvaru ezerā no laivām .

1. posms 2023.gada 21. maijs Dūņezers, pulcēšanās no plkst. 5.00. Starts plkst. 6.00. Finišs plkst.12.00

2. posms 18. jūnijā, ezers tiks izlozēts pēc 1 posma.

3. posms 23. jūlijā, ezers tiks izlozēts pēc 2 posma.

4. posms notiks 20. augustā, ezers tiks izlozēts pēc 3 posma.

5. posms notiks 17. septembrī, ezers tiks izlozēts pēc 4 posma.

6. posms 15. oktobrī, ezers tiks izlozēts pēc 5 posma.

! Ņemot vērā laika apstākļus, sacensību datumi var tikt mainīti.

3. Sacensību dalībnieki

Sacensībās piedalās komandas, kuru sastāvā ir 1 laivu ekipāža ar 1 vai 2 dalībniekiem. Ekipāžu skaits nav ierobežots. Laivā dalībniekam jaunākam par 16 gadiem  obligāti jābūt  vienam  pieaugušajam.

4. Reģistrēšanās

Reģistrēšanās notiek atsūtot uz e-pastu alda@limbažunovads.lv pieteikumu kurā norāda:

1. Komandas nosaukums
  2. Dalībnieku vārdi(s) un uzvārdi(s)
  3. Mobilā tālruņa numurs

Reģistrējoties sacensībām dalībnieki apliecina, ka ir iepazinušies ar nolikumu.

5.Dalības maksa

Dalības maksa ir noteikta 20.00 EUR no ekipāžas, par katru kārtu. Ja ekipāžā ir dalībnieks jaunāks par 16 gadiem vai arī vecāks par 65 gadiem, tad dalības maksa ir 7.00 EUR +5.EUR no ekipāžas. Dalības maksa tiek iedalīta sacensību organizēšanas izdevumiem un balvu fondam.

6. Sacensību noteikumi

Sacensības dalībniekiem jāievēro Ministru kabineta noteikumi “Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumi” (MK noteikumiem  Nr. 800 no 22.12.2015.) un licencētās makšķerēšanas  noteikumi - Augstrozes Lielezerā, Limbažu Lielezerā, Limbažu Dūņezerā, Lādes ezerā, Āsteres ezerā un Katvaru ezerā.

Sacensību laikā drīkst izmantot jebkuru makšķerēšanas veidu tikai no laivām. Katrs dalībnieks drīkst izmantot divus makšķerēšanas rīkus.

Sacensību dalībnieku laivas viena no otras nedrīkst atrasties tuvāk par 30m, izņemot,  ja otrai ekipāžai nav pretenzijas.  Sacensību dalībnieks ir tiesīgs atstāt sacensību vietu tikai ar tiesneša atļauju.  Sacensību dalībniekiem ir aizliegts ņemt no kāda vai dot citam dalībniekam zivis.

Iepriekš piesakot, sacensību organizators ar laivu nodrošina. (Laivu skaits ierobežots)

Dalībnieka (laivas ekipāžas) rezultāts, ja viņš pēc noteiktā laika neatgriežas starta vietā, netiek vērtēts. Laivas ekipāža, kuras lomā ir aizliegtas zivis pēc makšķerēšanas noteikumiem tiek diskvalificēta. Sacensībās tiks vērtētas- noķertie zandarti 47cm, līdakas 52cm un asari sākot ar  19 cm.

Sacensību dalībnieki noķerto lomu svēršanu sāk 15min pēc finiša laika. Ja gadījumā ekipāžai jābeidz ātrāk savu lomu nodod tiesnesim un svēršana notiek paredzētajā laikā.

Dalībnieki, kuri nereģistrē iegūto lomu, tiek diskvalificēti. Nelabvēlīgu laika apstākļu dēļ sacensību dienā var tikt noteikts cits sākuma vai beigu laiks.

Makšķerēšanas sacensību ilgums – 7 stundas.(Tīrais sacensību laiks)

7. Uzvarētāju noteikšana.

Tiks apbalvoti katra posma un kopvērtējuma pirmo trīs un pēdējās vietas ieguvēji (jābūt vismaz vienai ieskaites zivij). Dāvanu kartes ( 100 EUR vērtībā ) izlozē piedalās dalībnieki, kuri ir piedalījušies visos posmos. Starp posmiem, tiks apbalvoti ar pārsteiguma balvām, veiksmīgākie makšķernieki.

Posma uzvarētāju nosaka noķerto zivju svars. Asari sākot no 19cm, līdaka no 53 cm, zandarts no 48 cm. Noķerot trīs plēsīgo sugas zivis zandarts, līdaka  un asaris (Limbažu Dūņezerā līdaku un asari) noķertā zivju summa reizinās ar koeficentu-1,5.

“Sudraba ceļojošo kausa” ieguvēja ekipāža tiks noskaidrota, saskaitot visu posmu rezultātus. Oļega Auzera izgatavoto „Sudraba ceļojošo kausu” pēc turnīra beigām ir jānodod Dzīvā sudraba muzejā.

Vienāda svara gadījumā priekšroku iegūst ekipāža, kuras lomā ir mazākais zivju skaits.

Pārkāpjot kādā posmā noteikumus, posma rezultāti netiek ieskaitīti un nevar iegūt galveno balvu, kā arī nepiedalās loterijā.

PIEZĪME

Dalībnieki par savu drošību uz ūdens pilnā mērā atbild tikai personīgi.

Pasākumu laikā notiks fotografēšana, video filmēšana, kā arī dalībnieku reģistrēšana. Materiāli var tikt izmantoti Limbažu pašvaldības “Sudraba ceļojošā „ALDA” kauss 2023” sacensību turnīra publicitātei Limbažu novada pašvaldības mājas lapā www.limbazi.lv , informatīvajā izdevumā “Limbažu Novada Ziņas”, laikrakstā “AUSEKLIS” un facebook sociālajā kontā “Limbažu Novada Ziņas”.

Tiesnesis: Jānis Remess (mob.tālr.26142812).