Sports
zlets

Septembra vidū saņēmām Kristīnes Blukas vēstuli, kurā aprakstītas dvīņu māsu Katrīnas un Karmenas Struku sportiskās gaitas līdz kļūšanai par Latvijas čempionēm pludmales volejbolā U – 16 vecuma grupā.

Vēstule tapusi vairāku iemeslu pēc: pirmkārt, lai pateiktos Limbažu novada domes pārstāvjiem un attiecīgo komisiju locekļiem, kas lēma piešķirt Katrīni un Karmenai finansiālo atbalstu, jauniešu startiem 2022.gada vasaras Latvijas Jaunatnes Čempionātā U-16, U-18 un U-20 vecuma kategorijās.

Otrkārt, lai izteiktu lielu paldies Katrīnas un Karmenas treneriem.

Treškārt, lai pateiktu paldies un izteiktu cieņu, visām tām komandām, kas piedalījās treniņu procesā, jo bez tā nav iespējams atslīpēt spēles detaļas līdz refleksu līmenim.

Ceturtkārt, pateikties ģimenei par atbalstu- īpašu paldies vecmāmiņai par emocionālo atbalstu.

Noslēdzošais, bet ne mazāk svarīgais iemesls, lai iedrošinātu visus vecākus atbalstīt savus bērnus un bērniem - būt drosmīgiem un sasniegt sevis nospraustos mērķus.

Katrīna un Karmena ir dvīņumāsas. Meitenes uzsāka savas skolas gaitas Ādažu vidusskolā un jau 2. klasītē sāka sportot Ādažu Novada Sporta Skolā Zāles Volejbola sekcijā, pie treneres Jeļenas Smirnovas. Tā nebija gluži meiteņu izvēle, jo ģimenes apstākļu (mana darba dēļ), bērnus no skolas varēju paņemt tikai pēc darba, ap 18.00 vakarā. Lai meitenes nesēdētu pēc stundām pagarinātajā grupiņā- es iekārtoju viņas Volejbola sekcijā. Tā meitenes mācījās un trenējās Ādažos līdz ceturtajai klasei. Kad piedzima brālītis, Katrīna un Karmena tika izņemtas no Ādažu vidusskolas, un, uz vienu gadu pārceltas uz skolu, kas atrodas tuvāk dzīves vietai- Zvejniekciema vidusskolu (tagadējā Saulkrastu novada vidusskola). Zvejniekciema skolā māsas turpināja trenēties volejbolā pie volejbola treneres Dzidras Dulpiņas un vienlaikus piedalījās apvienotajā volejbola komandā Ādaži+Zvejniekciems. Vasarās viņas aktīvi piedalījās Volejbola nometnēs pie trenerēm Jeļenas Smirnovas, Dzidras Dulpiņas un Ainas Jermacānes.

Atceros, ka kādu vakaru braucot cauri Murjāņiem uz Saulkrastiem, pamanīju ceļa malā zīmi Murjāņu Sporta Ģimnāzija. Sāku interesēties kādus sporta veidus tur trenē un par laimi – to starpā bija arī Volejbols. Meitenes toreiz mācījās 5. vai 6. klasē. Katrīnu un Karmenu dažādās klasiskā volejbola sacensībās bija jau pamanījuši volejbolu aprindās un viņas kļuva par Latvijas Junioru izlases kandidātēm. Vēlāk meitenes uzņēma izlasē, kuru trenēja trenere Ieva Ņečiporuka un tad jau sākās Latvijas Volejbola Junioru izlases nometnes un spēles. Tas manuprāt pielika punktu pārliecībai, ka Katrīnai un Karmenai noteikti jāstājas Murjāņu Sporta Ģimnāzijā.

2020.gada vasarā Katrīna un Karmena ieradās uz Murjāņu Sporta Ģimnāzijas iestājpārbaudījumiem. Protams neizpalika kuriozi, jo dažas dienas pirms iestājpārbaudījumiem Karmena atpūšoties Saulkrastu pludmalē , metot riteņtiņu jūrā – salauza rokai vienu pirkstu. Nezinājām, kas notiks, vai vispār MSĢ vēlēsies ar mums veidot kādu kontaktu vai izbrāķēs Karmenu un sportam būs jāsaka uz redzēšanos. Taču dzīvē viss bieži vien atrisinās pats no sevis- toreiz MSĢ treneris Ilmārs Pūliņš teica, tas sīkums- viss sadzīs un pamazām varēs atsākt un normāli turpināt spēlēt. Trenera Ilmāra Pūliņa vārdi piepildījās un tagad pat šķiet, ka tas, kas likās būs defekts, kļuva par efektu un plaukstas ir kļuvušas vēl spēcīgākas.

Protams pa vidu vēl visam tam caurvijās COVID-19 epopeja. Un tad mums, pēc divu gadu COVID-19 ierobežojumiem, uzspīdēja saule tiešā un pārnestā nozīmē… 2021.gads pavasarī meitas sāka treniņus MSĢ ārā, tā saucamajā “bedrē”, pludmales volejbola laukumos pie treneres Ingas Ikaunieces. Varu teikt, ka no šī brīža viss kļuva ļoti nopietni. Meitenes 2021.gadā pēc dažu nodarbību/ treniņu apmeklējuma uzsāka dalību Latvijas Jaunatnes Čempionātā Pludmales volejbolā U-16 un piedaloties visos posmos, finālā ieguva 4.vietu. Meitenes saprata, ka viņas var, bet lai būtu augstāki rezultāti- jāsāk trenēties jau agri pavasarī.

Sākoties mācību gadam 2021/2022 MSĢ – bija skaidrs, tiklīdz laika apstākļi ļaus- tiks uzsākti Pludmales volejbola treniņi. Pagājušais mācību gads bija ļoti ražens ar ļoti daudzām sacensībām.

Šī gada Pludmales volejbola sezonai meitenes trenēties uzsāka ļoti agri. Lielu ieguldījumu sniedza treniņi, ko vadīja treneris Ilmārs Pūliņš un trenere Inga Ikauniece. Komanda bija lieliska un ar smagiem treniņiem panākts milzīgs izrāviens, salīdzinājumā ar 2021.gada vasaru.

Pateicoties Limbažu Novada Domes pārstāvjiem un komisijas lēmumam – meitas saņēma finansiālu atbalstu. Kopā ar ģimenes finansiālajām iespējām un Limbažu novada domes atbalstu, Katrīna un Karmena varēja uzsākt startu visas vasaras garumā. Paldies Limbažu novada domei par finansiālo atbalstu!

Šogad sacensības notika pa posmiem un katru reizi citā pilsētā (Cēsīs, Siguldā, Ogrē, Engurē, Kuldīgā, Ventspilī un lielie fināli-Rīgā).

Aktīvi trenējoties starp sacensībām, visas vasaras garumā, ir sasniegti ļoti augsti sportiskie rezultāti. Katrīnai un Karmenai ir 15 gadi, viņu vecuma grupa ir U-16. Taču ņemot vērā labos rezultātus savā vecuma grupā, pēc MSĢ treneru ieteikuma, meitenes izmēģināja savas sportiskās spējas arī vecākās grupās U-18 un U-20. Vecuma grupā U-18 panākumi arī bija labi.

 

Vasara paskrēja ļoti ātri, atpūtai īsti laika nebija - starp posmiem bija regulāri treniņi un tad jau atkal sacensības. Brīžiem ārā bija tik karsts, ka kājas šķita deg smiltīs, bet neko darīt…visiem sportistiem vienādi grūti laika apstākļi, taču spēcīgākie ir tie, kas treniņos strādā, neskatoties ārā ir 30 vai 35 grādi. Protams, ka visas komandas vēlas uzvaru, bet nonākot līdz izslēgšanas spēlēm- kļūdīties nevar, jo tad tu vairs neturpini dalību. Apbrīnoju sportistus, kas spēj tik izšķirošos momentos saņemties un ar vēsu prātu turpināt savu darāmo- un meitenes Katrīna un Karmena ir tādas!

Apbrīnas vērts ir MSĢ treneru milzīgā atdeve, ko viņi sniedz pēc katras spēles un spēles pārtraukuma laikos.

Protams ļoti pacilājošs moments bija U-16 FINĀLA apbalvošanas ceremonija, kad uz pasākumu bija ieradusies pati TĪNA GRAUDIŅA. Mēs viņu dievinām- par to kā viņa izskatās, runā, sniedz intervijas un protams spēlē Pludmales volejbolu. Kad Tīna Graudiņa pasniedza Katrīnai un Karmenai Zelta MEDAĻAS, tas bija ļoti īpašs brīdis, kas vienmēr paliks mūsu atmiņās- stāvot līdzās mūsu labākajai Pludmales volejbolistei un jaunajiem sportistiem, kam viss vēl priekšā…!

Kristīne Bluka