Kultūra
kokle

23. februārī Kauņā norisinājās 2. starptautiskais tradicionālo mūzikas instrumentu jauno izpildītāju konkurss "Gaidų išdaigos". Starp dalībniekiem bija arī Limbažu kultūras nama tautas mūzikas ansamblis “Kokle” saspēlē ar Vidzemes jūrmalas Mūzikas un mākslas skolas audzēkņiem, konkursā iegūstot 1. vietu. Ansambļa vadītāja Anita Viziņa-Nīlsena lepojas ar panākumiem un priecājas par ansambļa sniegumu, sakot, ka bijis pārsteigums saņemt apbalvojumu: “Ansamblim šis ir jau trešais konkurss divu nedēļu laikā. Nākamais konkurss, kurā piedalīsimies, ir Valsts konkursa 2. kārta kokles spēlē audzēkņiem Alfrēda Kalniņa Cēsu Mūzikas vidusskolā 5. martā. Jāgatavojas arī Limbažu pilsētas svētkiem, kuri norisināsies augustā.” Liela konkurence konkursā bijusi no Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas, jo audzēkņi tur apgūst mūzikas instrumentu spēli profesionālā līmenī.

Tautas mūzikas ansambļa vadītāja atzīst, ka ceļš uz Kauņu bijis nogurdinošs bērniem, pavadītais laiks turpceļā aizņēmis vairāk kā 4 stundas. Viņa pateicas bērnu vecākiem, Limbažu novada pašvaldībai, Limbažu kultūras nama direktorei Artai Zundei un šoferiem par sniegto atbalstu.

Anita Viziņa-Nīlsena ir vienīgā zinātņu doktore mūzikas pedagoģijā Latvijā un katru otro gadu Limbažos rīko starptautisku kopu festivālu “Kokle un tai līdzīgie instrumenti apkārt Baltijas jūrai”. Šogad festivāls Limbažu pilsētas svētku ietvaros ieskanēsies jau septīto reizi. Pateicoties iegūtajam grādam un starptautiskām zināšanām, Kauņas tautas kultūras centrs uzaicināja zinātņu doktori būt par žūrijas locekli konkursā "Gaidų išdaigos".

Konkursa mērķis ir popularizēt tautas mūzikas instrumentu skanējumu starptautiskā līmenī. Konkursu organizēja Kauņas pilsētas pašvaldība un Kauņas tautas kultūras centrs. Konkursā piedalījās 60 dalībnieki no Latvijas, Lietuvas un Polijas piecās dažādās vecuma grupās.

Žūriju pārstāvēja Kauņas tautas kultūras centra direktore Vaida Kasparavičiene, muzikoloģe Birute Nemčinskiene, eksperte Laima Stase Proškute, zinātņu doktore Anita Viziņa-Nīlsena, eksperte Vale Derviniene un zinātņu doktors Vilius Marma.

Limbažu novada pašvaldība izsaka pateicību tautas mūzikas ansamblim “Kokle” par dalību starptautiskā konkursā gūstot augsto apbalvojumu.