Dagnis Straubergs Seniori
pensionar

20.februārī Limbažu pašvaldības administratīvās ēkas lielajā zālē notika šī gada pirmā Limbažu pensionāru biedrības sanāksme.

“Šī ir mūsu pirmā šī gada tikšanās”, teica biedrības vadītāja Sandra Brikmane, “un mūsu viesi ir Limbažu novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs un tālāku ceļu mērojušais, kādreizējais limbažnieks, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas bijušais rektors, profesors Artis Sīmanis.

Pašvaldības vadītājs informēja par to, kas šobrīd notiek pašvaldībā, par jauno, šī gada budžetu un pašvaldības projektiem. D. Straubergs sacīja “šogad aktīvi strādāsim pie Eiropas Savienības projektu finansējuma piesaistes, jo tā mēs varam lielākus finanšu līdzekļus atstāt pašu attīstībai.”

Dagnis Straubergs aicināja ik vienu piedalīties novada pasākumos un svētkos un uzsvēra, ka senioru padoms un atbalsts ir ļoti svarīgs.

Gatavojoties Limbažu pilsētas 800 gadei pensionāru biedrība ir uzsākusi tikšanās ciklu ar kādreizējiem limbažniekiem. Pagājušā gada novembrī bija tikšanās ar Latvijas universitātes akadēmiskās bibliotēkas direktori Ventu Koceri. Šīs dienas īpašais viesis bija kādreizējais limbažnieks, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas bijušais rektors, profesors Artis Sīmanis. Savā stāstījumā Artis Sīmanis izveda klātesošos pa savām bērnības dienu takām, pastāstīja par skolas, orķestru un studiju laiku, fotogrāfijās parādīja apceļotās zemes un satiktos cilvēkus. “Limbaži ir man ļoti mīļa pilsēta un te es esmu pavadījis trešdaļu no sava mūža,” bilda Artis Sīmanis, kurš tagad nedēļas nogales pavada Limbažu novada Salacgrīvas pagastā iegādātā īpašumā.

Atgriežoties pie organizatoriskajiem jautājumiem Gunita Ozoliņa aicināja seniorus palīgā gatavot aizsargtīklu Ukrainas kara tehnikai. Ukraiņu atbalstam limbažnieki ir gatavojuši aizsargtīklus, lējuši sveces un darbi turpinās. Tagad ir plāns izgatavot lielo aizsargtīklu 10 x 5 metri, kar kuru varētu nosegt tanku.

Nākošā Limbažu pensionāru biedrības sanāksme plānota 13.martā un tās īpašais viesi būs kādreizējais limbažnieks Ingus Ulmanis. Marta sanāksmē būs arī atskaite par 2022.gadu un revīzijas komisijas ziņojums.