Attīstība Limbažu novads Izglītība
izglit1

27.septembrī, Limbažu novada pašvaldības administratīvajā ēkas Lielajā zālē notika šī mācību gada pirmais novada izglītības iestāžu direktoru un vadītāju seminārs.

Limbažu novada pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs savā uzrunā sveica pedagogus Skolotāju dienā un aicināja strādāt kopā, lai mazinātu birokrātiju, labāk saprastu viens otru, un, nezaudējot svarīgumu, rastu iespēju vienkāršot darāmos darbus. “Ticu, ka mēs varam izdarīt labāk novadā un valstī, un es esmu gatavs uzklausīt problēmas un jūsu ieteikumus, lai kopīgiem spēkiem tos risinātu un īstenotu,” viņš sacīja.

Pašvaldības vadītājs pasniedza izglītības pārvaldes vadītājai Skolotāju dienai sarūpētās dāvanas – dāvanu kartes, kuras saņēma katra no divdesmit astoņām izglītības iestādēm.

Par to kā izprast daudzslāņaino un sarežģīto komunikācijas procesu, uzzināt atbildes un praktiskos ieteikumus veselīgas saskarsmes un efektīvas sadarbības veidošanā ar skolēniem, vecākiem un skolotājiem, izglītības iestāžu direktori un vadītāji varēja uzzināt saskarsmes, komunikācijas un etiķetes treneres Kristīnas Sprūdžas lekcijā “Špikeris komunikācijā.”

Limbažu konsultatīvā bērnu centra vadītāja Elīna Valeine prezentēja kā novērtēt stāju bērniem kritiskos augšanas periodos. Par normatīvo aktu piemērošanu rīkojumu izstrādē informēja administratīvās nodaļas vadītāja Antra Kamala, savukārt par grāmatvedības dokumentiem un šobrīd tik aktuālo jautājumu par izglītības iestāžu darbinieku tarifikācijām stāstīja un uz jautājumiem atbildēja novada finanšu nodaļas vadītāja Ieva Mahte un vadītājas vietniece Baiba Almane.

Semināra izskaņā izglītības pārvaldes izglītības darba speciāliste Ilze Kapmale akcentēja aktualitātes metodiskajā jomā un iepazīstināja ar mācību priekšmetu olimpiādēm 2023./2024.mācību gadā.

Atvadoties, izglītības pārvaldes vadītāja Valda Tinkusa, pateicās izglītības iestāžu direktoriem un vadītājiem par kopā būšanu, vēlēja jauki pavadīt Skolotāju dienu un novērtēja šis dienas sasniedzamos rezultātus: ir pilnveidotas komunikācijas prasmes, gūts ieskats kam pievērst uzmanību saistībā ar konkrētu dokumentu noformēšanu, gūta informācija par metodisko darbu, mācību priekšmetu olimpiādēm, pārrunāti būtiskākie mērķdotāciju sadales nosacījumi pedagogu atalgojumam un gūts gandarījums par seminārā gūtajām atziņām.