Svētki Tikšanās Kultūra
tiksanas2

Limbažu novada Kultūras pārvaldē 15. februārī tikās darba grupa, lai apspriestu Emiļa Melngaiļa Mūzikas svētku norisi 2024. gada vasarā. E. Melngaiļa Mūzikas svētkus Limbažu novadā atzīmē ik pēc pieciem gadiem un šogad tiks svinēta 150 gadadiena. Zīmīgi, ka darba grupas tikšanās notika Emiļa Melngaiļa dzimšanas dienā.

Darba grupā apsprieda svētku plānošanu. Latvijas koriem ir izsūtīta programma un līdz aprīlim koriem ir iespēja pieteikties dalībai Melngaiļa svētkos. Piedalīsies arī skolēnu kori. Līdz šim, statistiski, svētkos piedalās aptuveni 2000 dalībnieku. Izrunāta svētku dienas kārtība un secināts, ka svētkos E. Melngailis jāizceļ kā personība, atceroties visus viņa hobijus- makšķerēšanu, šahu, folkloru, kā arī to, ka Melngailis ir bijis pirmais taksometra šoferis.

Svētku Vizuālo tēlu uzturēs māksliniece Agnese Bule, kura jau iepriekš ir uzņēmusies vizuālā tēla uzturēšanu Melngaiļa svētkiem.

Darba grupā piedalījās Limbažu novada Kultūras pārvaldes vadītāja Evija Keisele, Kultūras pārvaldes kultūras metodiķe Mārīte Saulīte, LNKC koru un vokālo ansambļu eksperts Lauris Goss, Limbažu novada koru virsvadītājs Ints Teterovskis, Limbažu Bērnu un jauniešu centra interešu izglītības metodiķe Ina Sīle, Sporta un kultūras centra “Vidriži” vadītāja Linda Helēna Griškoite un Kultūras izglītības centra “Melngaiļa sēta” vadītāja Inita Ķirse.