Sanāksme Tikšanās
tiksanas12

15.aprīlī Pociema kultūras namā Katvaru pagasta iedzīvotāji tikās ar Limbažu novada pašvaldības vadību, iestāžu vadītājiem un speciālistiem.

Tikšanos iesāka Katvaru pagasta vadītājs Mārtiņš Grāvelsiņš, norādot uz 2023.gadā padarīto un plānoto Katvaru pagastā: realizēts Katvaru pagasta estrādes projekts, veikta Celtnieku ielas Katvaru pagastā dubultās virsmas apstrāde, nomainīts granulu katls. 2024.gadā plānotie projekti: Lauku atbalsta dienestā apstiprinātais Pociema bērnu rotaļu laukuma projekts un Pociema kultūras nama skatuves apgaismojuma projekts. Ir izstrādāts gājēju celiņa projekts, taču tā realizācija varētu būt 2026.gadā.

Tikšanās laikā Limbažu novada domes priekšsēdētāja 1. vietnieks Māris Beļaunieks prezentēja 2023.gadā īstenotos un 2024.gadā plānotos projektus, un būtiskākās investīcijas Limbažu novadā. Domes priekšsēdētāja 1.vietnieks, prezentējot 2024.gada Limbažu novada budžeta ieņēmumu un izdevumu struktūru, norādīja, ka pašvaldības izdevumu struktūras pieaugumu ietekmējusi minimālās algas, pedagogu darba samaksas, kā arī kredītu procentu pieaugums.

Par Limbažu novada teritorijas plānojuma izstrādi informēja SIA “Grupa 93” pārstāve Sarmīte Lesiņa, aicinot iedzīvotājus sniegt viedokļus par teritorijas plānojumu.

Par iespēju veidot iedzīvotāju padomes novada teritorijā pastāstīja Limbažu novada pašvaldības Centrālās pārvaldes Juridiskās nodaļas vadītāja Aiga Briede. Iedzīvotāju padomes izveidošanās veicinātu vietējo kopienu iedzīvotāju interešu pārstāvību un pašvaldības teritorijas attīstību. Juridiskās nodaļas vadītāja Aiga Briede uzsvēra, ka iedzīvotāju padomēm un pašvaldībai ir jāstrādā kā partneriem, jo iedzīvotāju padomes palīdzētu pašvaldībai pieņemt lēmumus, zinot, kas ir vajadzīgs tieši vietējai kopienai. No nākamā gada plānots ieviest līdzdalības budžetu, kas sniegtu iespēju iedzīvotājiem noteikt, kā tiek iztērēta daļa no pašvaldības budžeta.

Paldies iedzīvotājiem par tikšanos un uzdotajiem jautājumiem!