Tiksanas Umurga1

6.novembrī Umurgas pagasta pakalpojuma sniegšanas centrā notika tikšanās ar iedzīvotājiem. Tikšanās laikā iedzīvotāji uzklausīja informāciju par Limbažu novada teritorijas plānojuma izstrādes gaitu, par kopējo Limbažu novada attīstību, lielākajiem īstenotajiem un plānotajiem projektiem, kā arī uzdeva jautājumus.

Limbažu novada pašvaldības priekšsēdētājs Dagnis Straubergs informēja par investīciju projektiem un uzsvēra, ka nākamajā periodā kredītprojekti nebūs pašvaldības prioritāte, bet novads attīstīsies, balstoties uz ekonomiskiem projektiem.

“Pašvaldības kredītportfelis ir smags un prognozes liecina, ka kredītprocentos vien maksāsim 1,13 miljonus. Šī nav laba situācija, bet darīsim visu, ko varam. Uz pašvaldības pleciem ir ne tikai minimālās algas pieaugums, bet arī sociālo pabalstu pieaugums un algas pedagogiem.”

Iepazīstoties ar Limbažu novada teritorijas plānojuma izstrādes gaitu, iedzīvotāji uzdeva jautājumus par problēmām saistībā ar kartogrāfisko materiālu un ceļiem privātīpašumos. Tikšanās laikā iedzīvotāji pauda savu viedokli par finanšu izlietojumu pašvaldībā, informācijas pieejamību, ceļu apgaismojumu, pašvaldības apbalvojumiem, ūdens saimniecību. Iedzīvotāji pauda bažas par greidera pieejamību un ceļu stāvokli ziemas sezonā.

Umurgas pagasta iedzīvotāju tikšanās reizē piedalījās pašvaldības vadītājs Dagnis Straubergs, viņa vietnieks Māris Beļaunieks, izpilddirektora vietnieks Agris Blumers, pārvaldes vadītājs Viktors Zujevs, Umurgas pakalpojuma sniegšanas centra vadītājs Pēteris Magone, domes deputāti, kā arī pārstāvji no sociālā dienesta, pašvaldības policijas, SIA “Limbažu siltums” un speciālisti no nekustamā īpašuma, juridiskās, finanšu un sabiedrisko attiecību nodaļas. Par Limbažu novada teritorijas plānojuma izstrādes gaitu informēja uzņēmuma SIA “Grupa93” projektu vadītāja Sarmīte Lesiņa.

Paldies Umurgas pagasta iedzīvotājiem par atsaucību, apmeklējot tikšanos un pārrunājot aktuālos jautājumus. Aicinām iedzīvotājus savas sūdzības vai ierosinājumus, kas uzlabotu iedzīvotāju dzīvi Umurgas pagastā iesniegt Umurgas pakalpojuma sniegšanas centra vadītājam.

Atbildes uz 06.11.2023. tikšanās laikā ar iedzīvotājiem uzdotiem jautājumiem.

Jautājums par slidenām ielām ziemas laikā Umurgas ciemā.

Atsevišķās reizēs, kad iestājas atkala, tiek kaisīti galvenie gājēju celiņi. Ielas nokaisītas ar pretslīdes materiālu varam atļauties tikai pēc valsts ceļu nokaisīšanas.

Jautājums par apgaismojumu Parka ielā Umurgā.

Apgaismojuma intensitātei no šī gada septembra tiek piemērots taupības režīms – gan laika ziņā, gan izslēdzot atseviškus apgaismes stabus. Cerība ka nākamajā gadā tiks realizēts iecerētais projekts, par apgaismes lampu nomaiņu uz ekonomiskām spuldzēm.

Jautājums par novada nosaukuma neesamības uz Valsts ceļa no Dikļiem uz Oliņiem.

Sakarā ar jaunā novada ģērboņa maiņu, tiks izgatavotas un uzstādītas jaunās zīmes.

Jautājums par Neikena ielas nosaukuma neesamību Umurgā.

Uz Neikena ielas nav nevienas ēkas adreses, tomēr mēģināsim izgatavot un uzstādīt norādi iespējami īsākā laikā.

Jautājums par nojumes neesamību autobusu pieturai pie kultūras nama. Skolnieki samirkstot.

Skolnieki samirkst pa ceļam uz pieturas vietu. Autobus tos vienmēr gaida kādas 10 minūtes pirms atiešanas laika.

Jautājums par brīdinājuma sistēmas neefiktivitāti, ūdens padeves izmaiņu gadījumos.

Iedzīvotāji izsaka priekšlikumus, par izmaiņām ūdens apgādes darbībā ziņot uz telefonu īsziņas veidā, vai vismaz veikalā izlikt paziņojumu.

Jautājums par kanalizācijas aku pārplūšanu uz dzīvojamās mājas pagrabu Cēsu ielā 2.

Iesaka pārbaudīt kanalizācijas vadu stāvokli, jo no kanalizācijas akas uz ēkas pagrabu pastāvīgi noplūst kanalizācija.

Jautājums par lietus ūdens novadīšanas sistēmu Umurgas ciemā.

Lietus ūdens atvades sistēma Umurgas ciemā praktiski nav. Negaisu laikā kanalizācijas vados noplūst daudz virsūdeņi, tādejādi novājinot attīrīšanas sistēmas darbību.

Jautājums par pašvaldības ceļu stāvokli – remontu nepieciešamību.

Ceļus varam remontēt Valsts piešķirtās mērķdotācijas ietvaros. Par šo naudu jāveic arī pilna ceļu kopšanas programma. Atsevišķos gadījumos pašvaldība ir ņēmusi kredītus ceļu remontu veikšanai.

Jautājums par bīstamo koku ilgstošu neizzāģēšanu Umurgas kapsētā.

Ceram uz novada finansējuma piešķiršanu, arboristu pakalpojumu veikšanai nākamajā budžeta gadā.