Aktualitātes Projekti Umurga

Limbažu novada pašvaldība pagājušā gada rudenī uzsāka Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētu projektu, kurā tiek veikta sociālās aprūpes centra - pansionāta "Pērle" Umurgā energoefektivitātes uzlabošana.

Pansionāta ēku veido divi viena stāva korpusi 577,3 m2 platībā, kas būvēti 1930. un 1960.gadā.

Uzsākot būvdarbus, pēc pamatu atsegšanas un vecā siltinājuma noņemšanas, konstatēts, ka ēkas vecākās daļas pamati un koka konstrukcijas nav atbilstošas noturības, lai veiktu plānotos siltināšanas darbus. Tika veikta papildu projektēšana ēkas daļas pārbūvei.

Šobrīd jaunākai ēkas daļai jau veikta pagraba pārseguma, bēniņu grīdas siltināšana, turpinās darbs pie cokola un pamatu siltināšana, veikta  logu nomaiņa, kā arī apkures sistēmas pārbūve, radiatoru nomaiņa un pagraba apkures un karstā ūdens cauruļvadu un to izolācijas nomaiņa. Līdz maija beigām plānots pabeigt šīs ēkas daļas ārsienu siltināšanu un durvju nomaiņu

Tiek veikta arī vecākās ēkas daļas pārbūve – tā pilnībā nojaukta un no jauna jau izbūvēti pamati.

Tā kā uz būvniecības darbu laiku pansionāta klienti pārvietoti uz netālu esošā kādreizējā bērnunama telpām, izmantojot situāciju, kad iekštelpas ir atbrīvotas, nolemts veikt arī to kosmētisko remontu – santehnikas, grīdas seguma un durvju nomaiņu, sienu krāsošanu un iekārto griestu izveidi. Šobrīd izsludināts publisks iepirkums būvdarbu veicēja atlasei. Plānots, ka darbi pilnībā tiks pabeigti augustā.

Būvdarbu rezultātā ēkā tiks sasniegts primārās enerģijas patēriņa samazinājums ap 135 tūkst. kWh gadā un aprēķinātais siltumnīcefekta gāzu samazinājums gadā ap 5 CO2 ekvivalenta tonnas.  Ēkā lielākais enerģijas patēriņš ir apkurei – aptuveni 150 tūkst. kWh gadā. Pēc darbu veikšanas tas samazināsies aptuveni par 70%. Tajā pašā laikā tomēr nedaudz pieaugs elektroenerģijas patēriņš ventilācijas sistēmas darbināšanai.

Projekta kopējās izmaksas bez iekštelpu remontdarbiem šobrīd aprēķinātas 596 440 EUR, no tiem Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums – 214 584,24 EUR, valsts budžeta dotācija – 9466,95 EUR un pašvaldības līdzfinansējums – 372 388,81 EUR.

Ēkā būvdarbus veic SIA “REA Būve”, būvuzraudzību nodrošina SIA “Marčuks”, bet autoruzraudzību īsteno būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādātājs SIA “BŪVPROJEKTS”.

Projekts “Pansionāta ēkas Umurgā energoefektivitātes paaugstināšana”, Nr. 4.2.2.0/21/A/042, tiek īstenots darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.2.2. specifiskā atbalsta mērķī "Atbilstoši pašvaldības integrētajām attīstības programmām sekmēt energoefektivitātes paaugstināšanu un AER izmantošanu pašvaldību ēkās". Projekta mērķis ir primārās enerģijas patēriņa samazināšana pansionātā ēkā, veicot ieguldījumus atbilstoši Limbažu novada attīstības programmas investīciju plānā paredzētajam, sekmējot energoefektivitātes paaugstināšanu un pašvaldības izdevumu samazināšanos par siltumapgādi.

ERAF

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai