Projekti, fondu aktualitātes
Turpinās ražošanas ēkas būvniecība Meliorācijas ielā 14, Limbažos

Esam jau rakstījuši, ka pagājušā gada aprīlī pēc Limbažu novada pašvaldības pasūtījuma tika uzsākta ap 4400 m2 angāra tipa ražošanas ēkas būvniecība Limbažos. Pašvaldībai piederošs zemesgabals Meliorācijas ielā 14 tika attīrīts no krūmājiem, šobrīd jau veikta teritorijas pamatnes, daļas ārējo inženierkomunikāciju, ēkas pamatu un metāla konstrukciju izbūve. Ēkas sienas un jumts apšūts ar sendvičpaneļiem, veikta logu, durvju un vārtu montāža. Šobrīd, cik to pieļauj laika apstākļi, tiek veikta ēkas grīdas betonēšana un citi iekšdarbi.

Pēc atbilstošu laika apstākļu iestāšanās tiks veikta ēkas ārējās siltumtrases būvniecība un teritorijas labiekārtošana. Līdz ar to būvdarbi varētu noslēgties maijā jūnijā.

Būvdarbus veic SIA “LIMBAŽU CEĻI” un SIA “METĀLA ALIANSE”, kas šī līguma izpildei apvienojušas resursus un izveidojušas piegādātāju apvienību “LIMVAL”.

Darbu būvuzraudzību nodrošinās SIA “RS Būvnieks”, bet autoruzraudzību – SIA “BŪVPROJEKTS”.

Ēkas projektēšana, plānojot, ka tā varētu tikt izmantota kokapstrādes jomā darbojošos uzņēmuma vajadzībām, uzsākta 2018.gada vasarā.

Pēc būvprojekta izstrādes ēkas nomas tiesības publiskā nomas tiesību izsolē 2019.gada sākumā ieguvusi SIA “AIRGOL”, kas nodarbojas ar koka konstrukciju izstrādājumu ražošanu. SIA apņēmusies līdz 2023.gadam ieguldīt investīcijas uzņēmuma attīstībā ap 1,7 miljonu EUR apmērā, kā arī radīt 43 jaunas darba vietas. Lielākā daļa investīciju uzņēmums jau ir veicis, iegādājoties ražošanas iekārtas, kas tiks izvietotas jaunajā ražotnē. Tāpat atbilstoši nomas līgumā noteiktajam nomnieks objektā nodrošinās siltuma avota – katlu mājas, izbūvi.

Darbi tiek veikti projektā “Degradētās teritorijas revitalizācija Limbažu pilsētas A daļā, izbūvējot ražošanas telpas” ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu specifiskā atbalsta mērķa 5.6.2. pasākumā "Teritoriju revitalizācija, reģenerējot degradētās teritorijas atbilstoši pašvaldību integrētajām attīstības programmām".

Pasākuma mērķis ir degradētās teritorijas revitalizācija Limbažu pilsētas A daļā, nodrošinot vides ilgtspēju veicinošu teritoriālo izaugsmi un jaunu darba vietu radīšanu.
Projekta kopējās izmaksa plānotas 2 391 647,19 EUR, no tām ERAF līdzfinansējums - 1 740 158,53 EUR, valsts budžeta dotācija – 87 440,69 EUR un Limbažu novada pašvaldības līdzfinansējums – 564 047,97 EUR.

Šis ir Limbažu novada pašvaldības noslēdzošais projekts Eiropas Savienības fondu 2014. – 2020. plānošanas periodā specifiskā atbalsta mērķa 5.6.2. pasākuma 2.kārtā, kurā kopumā bija pieejami ap 4,4 miljoni eiro ERAF līdzfinansējuma.

Kā pirmais pasākumā tika īstenots projekts, kurā netālu no pilsētas robežas, Limbažu pagastā, tika pārbūvēts ceļš „C2.-17 Beverīnu ceļš”, kas ved teritorijā, kurā darbību veic SIA "VIT BŪVE", SIA "TRAKTORTEHNIKAS APKOPES CENTRS", SIA "OZOLAINES TEHNIKA" u.c.

2019.gada nogalē ekspluatācijā tika pieņemta ražošanas ēka Meža ielā 2, Limbažos, kurā šobrīd aktīvu saimniecisko darbību jau veic SIA “LATVIA TIMBER INTERNATIONAL” kokapstrādes uzņēmums.

Vēl citā šī pasākuma projektā 2020.gada vasarā noslēdzās Mehanizācijas ielas pārbūve Limbažu pilsētā. Projektā uzlabota piekļuves iespēja vairākiem pie ielas esošajiem komersantiem.

Anna Siliņa
Attīstības un projektu koordinatore