eka

Arī ziemas periodā turpinās pērnā gada rudenī uzsāktie pašvaldībai piederošās sportistu viesnīcas ēkas Sporta ielā 3, Limbažos, energoefektivitātes paaugstināšanas darbi, kas tiek līdzfinansēti no Limbažu novada pašvaldības budžeta un Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem.

Projekts

Projektu līdzfinansē REACT-EU finansējums pandēmijas krīzes seku mazināšanai

Stadiona teritorijā esošās viesnīcas ēkas istabiņas galvenokārt izmanto Limbažu un Salacgrīvas sporta skolas audzēkņi. Tāpat tās tiek izīrētas dažādu SIA "Olimpiskais cents "Limbaži"", Limbažu un Salacgrīvas novadu sporta skolas un pašvaldības organizētu sporta nometņu, sacensību un citu pasākumu dalībniekiem.

Ēka uzbūvēta 1979.gada, to veido divi divstāvu ķieģeļu mūra korpusi, kas savienoti ar galeriju. Laika un vides iedarbības rezultātā tās konstrukcijas novecojušas un radušies bojājumi.

Atbilstoši izstrādātam energosertifikātam un būvniecības ieceres dokumentācijai paredzēta ēkas fasādes sienu, logailu, cokola un jumta siltināšana, veco logu, ieejas durvju un vārtu nomaiņa pret siltinātiem, ventilācijas sistēmas izbūve, apkures sistēmas regulācija un balansēšana, jaunu apkures sildķermeņu uzstādīšana un saules kolektoru uzstādīšana karstā ūdens sagatavošanai.
Šobrīd veikta ēkas pamatu siltināšana, jumta parapetu mūrēšana, demontētas vecās ventilējamās fasādes daļas un uzsākti tās siltināšanas darbi. Tāpat demontēta vecā siltumtrase un veikta jaunās apkures sistēmas izbūve.

Energoefektivitātes uzlabošanas darbus iecerēts pabeigt šī gada aprīlī.

Rezultātā tiks sasniegts primārās enerģijas gada patēriņa samazinājums ēkā 233765 kWh gadā un aprēķinātais siltumnīcefekta gāzu samazinājums gadā 45,239 CO2 ekvivalenta tonnas.
Projekta kopējās izmaksas plānotas 588 961,51 EUR, no tiem Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums – 391 022,00 EUR, valsts budžeta dotācija – 17 250,97 EUR un pašvaldības līdzfinansējums – 180 688,54 EUR.
Būvdarbus veic SIA “MARELS BŪVE”, būvuzraudzību nodrošina SIA “Marčuks”, bet autoruzraudzību īsteno būvniecības ieceres dokumentācijas izstrādātājs SIA “BŪVPROJEKTS”.

Projekts “Sporta viesnīcas ēkas energoefektivitātes paaugstināšana”, Nr. 4.2.2.0/20/I/020, tiek īstenots darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.2.2. specifiskā atbalsta mērķī "Atbilstoši pašvaldības integrētajām attīstības programmām sekmēt energoefektivitātes paaugstināšanu un AER izmantošanu pašvaldību ēkās".

Projekta mērķis ir primārās enerģijas patēriņa samazināšana ēkā, veicot ieguldījumus atbilstoši Limbažu novada attīstības programmas investīciju plānā paredzētajam, sekmējot energoefektivitātes paaugstināšanu un pašvaldības izdevumu samazināšanos par siltumapgādi.

maja
eka
maja

Informāciju sagatavoja:

Anna Siliņa

Attīstības un projektu nodaļas vadītāja vietniece