Labsajūta Nometne
ukraina latvia

Pamatojoties uz Ministru kabineta 2022.gada 31.maijā pieņemto lēmumu, ir atbalstīts projekts Ukrainas un Latvijas bērnu nometņu organizēšanai vasaras periodā ar mērķi nodrošināt atbalstu Ukrainas bērnu un jauniešu valsts valodas apguvei un psihoemocionālajai labbūtībai, integrējoties ar Latvijas bērniem un jauniešiem un pilnveidojot komunikācijas un saskarsmes prasmes gan latviešu valodas apguves nodarbībās, gan daudzveidīgās radošajās norisēs un aktivitātēs. Nometnes tiek organizētas 1. līdz 12.klases skolēniem, iekļaujot nometnēs 50% Ukrainas un 50% Latvijas skolēnu. Atbalsta apjoms kopumā plānots 4326 bērnu dalībai gan dienas, gan diennakts nometnēs, tam paredzot 20 eiro dienā vienam dalībniekam 6-10 dienu dienas nometnēs un 40 eiro dienā vienam dalībniekam 10 dienu diennakts nometnēs; kopumā - 613 180 eiro. Finansējums nometnēm tiek piešķirts uz līguma pamata starp Valsts izglītības satura centru un pašvaldību atbilstoši Ukrainas bērnu un jauniešu skaitam pašvaldībā, pieaicinot attiecīgo skaitu pašvaldības administratīvajā teritorijā dzīvojošos bērnus.

Valsts izglītības satura centrs kopā ar pašvaldībām īstenos plānotos atbalsta pasākumus, gan uzrunājot pedagogus un nometņu organizatorus, gan piesaistot bērnus un jauniešus, kuriem atbalsts ir nepieciešams.

Limbažu novada pašvaldība, izsludinot konkursu nometņu organizētājiem, noteiks kritērijus un nosacījumus piedāvājuma izvērtēšanai, lai nodrošinātu kvalitatīvu nometnes norisi.

Nometņu organizētājs var būt gan pašvaldību dibinātas iestādes, gan biedrības un nodibinājumi, gan nevalstiskās organizācijas un citas juridiskas personas.

Bērnu nometnes organizē, pamatojoties uz Ministru kabineta 2009. gada 1. septembra noteikumiem Nr. 981 “Bērnu nometņu organizēšanas un darbības kārtība” un ievērojot tajos noteiktās prasības. Nometnei jābūt reģistrētai un saskaņotai bērnu nometņu datu bāzē www.nometnes.gov.lv , un nometņu vadītājam jābūt derīgai nometnes vadītāja apliecībai.

Pēc līguma noslēgšanas ar Valsts izglītības satura centru par finansējuma piešķiršanu nometnēm no valsts budžeta finanšu resursiem, uz Limbažu novada domes tuvāko sēdi tiks virzīts lēmuma projekts par konkursa organizēšanu nometņu organizētājiem.

Agnese Smalkā-France

Limbažu novada Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece