Uzņēmējdarbība
lauta3

Salīdzinoši nesen Vidzemes plānošanas reģiona robežas ir paplašinātas. Ar 2021. gada 1. jūliju tam pievienojusies arī Limbažu novada pašvaldība. Lai iepazītos ar kolēģiem, kuri ikdienā dedzīgi domā par savas pašvaldības uzņēmējdarbības attīstību, stiprinātu savstarpēju sadarbību, Vidzemes plānošanas reģiona komanda aicināja uzņēmējdarbības speciālistus 22. aprīlī tikties klātienē LIAA Madonas biznesa inkubatora atbalsta vienībā Gulbenē. Uz pasākumu Vidzemes uzņēmības diena devās Pašvaldības aģentūras “LAUTA” uzņēmējdarbības konsultante Alojā Zane Lapšāne-Celma, uzņēmējdarbības konsultante Salacgrīvā Elīna Lilenblate un uzņēmējdarbības konsultanta pienākumu izpildītājs Limbažos Ivars Birzgalis.

Diena iesākās ar savstarpēju iepazīšanos un diskusijām par aktualitātēm uzņēmējdarbībā Vidzemē. Tika ieskicēti turpmākie plāni attiecībā uz savstarpējo sadarbību, pārrunātas pašvaldību aktualitātes un sniegts ieskats par Vidzemes uzņēmējdarbības centra projekta aktivitātēm, kas tuvākajā laikā tiks īstenotas, piemēram, vaučeru programma, investīciju piesaistes stratēģijas izstrāde un atbilstoša kampaņa, labās prakses pieredzes apmaiņa Norvēģijā, hakatoni jauniešiem u.c.

Diena turpinājās Latvijas lielākajā izlejamā sidra ražotnē “Tālavas sidrs”, kur norisinājās ekskursija un degustācija. Uzņēmuma pirmsākumi meklējami 2014. gadā, kad, izmantojot pašvaldības grantu programmas iespējas, iegādātas pirmās iekārtas darbības uzsākšanai. Šobrīd uzņēmums jau izgājis eksporta tirgos.

Limbažu novada speciālisti ar interesi iepazinās ar Gulbenes novada pašvaldības un vietējā gardumu veikala kopprojektu, kā arī dalījās ar informāciju par Limbažu novada pašvaldības atbalstīto projektu veikalu-izstāžu zāli “Radīts piejūrā” Salacgrīvā. Gulbenē veikalā - kūku bodē Gardums tiek attīstīta novadā ražotu produktu tirdzniecības zona, lai veicinātu vietējo produktu atpazīstamību, pieejamību un realizāciju.

Pašvaldību speciālisti dienu noslēdza ar sadraudzības boulinga spēli gada sākumā atvērtajā boulinga zālē Gulbenē.

Tekstu sagatavoja

PA “LAUTA” uzņēmējdarbības konsultante Elīna Lilenblate