Projekti, fondu aktualitātes
Uzsāks ceļa “Jaunteteri – Jumpravmuiža – Virbotnes” pārbūvi

15. augustā uzsāksies ceļa “Jaunteteri – Jumpravmuiža – Virbotnes” pārbūve, līdz ar to līdz šī gada novembra beigām satiksmei būs slēgts ceļa posms no 6.220 līdz 7.008 km. Pārbūves ietvaros pār Cimeļupi izbūvēs arī jaunu tiltu, jo esošais ir avārijas stāvoklī un tam nav atbilstoša nestspēja.
Iepriekš ceļa posms īslaicīgi bija slēgts, jo tika ierīkotas caurtekas ūdens nolaišanai un gultnes nosusināšanai.
Šī ceļa posma pārbūvi pēc Limbažu novada pašvaldības pasūtījuma veic SIA “LIMBAŽU CEĻI”, tā pārbūves izmaksas - 550 461, 85 EUR.
Satiksmes organizācijas shēma:

Savukārt šī gada rudenī gandrīz 4,7 km garā posmā uzsāksies arī Pāles pagasta ceļa “Būdele - Jāņdzirnavas” pārbūve. Ceļa pārbūvi pēc pašvaldības pasūtījuma veiks PS “LEMSAL BŪVNIEKS” par 420 834,61 EUR.
Iepriekš minētie ceļu posmi tiek pārbūvēti Eiropas Savienības atbalsta pasākuma „Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos” ietvaros, no to pārbūves izmaksām 90% ir Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai līdzfinansējums, bet 10% Limbažu novada pašvaldības finansējums.
Pašvaldība prioritāri pārbūvējamos ceļus apstiprināja, ņemot vērā pagastu uzņēmēju un zemnieku saimniecību īpašnieku priekšlikumus un ceļu atbilstību šādiem kritērijiem:

• autoceļa nozīmīgums uzņēmējdarbības veicināšanai: komersantu un saimnieciskās darbības veicēju skaits, kuri ceļu izmanto savas uzņēmējdarbības vajadzībām; komersantu un saimnieciskās darbības veicēju nodarbināto skaits.
  • autoceļa nozīmīgums apdzīvotības saglabāšanai: sabiedrisko ēku skaits (izglītības iestāde, pakalpojuma centrs, kultūras/tautas nams u.c.) pie ceļa; apdzīvotu viensētu vai daudzdzīvokļu māju skaits, kas atrodas pie ceļa (izmanto ceļu mājas piekļuvei); skolēnu pārvadājumu nodrošināšana.
  • autoceļa tehniskais stāvoklis.
Logo lauku ceļi

Informāciju sagatavoja:
Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste