Projekti, fondu aktualitātes

Maija nogalē uzsākti Limbažu novada pašvaldības grants seguma ceļa “Kalnozoli – Ozolaine” Skultes pagastā un “Lauciņi – Kubulnieki” Umurgas pagastā pārbūves darbi. Ceļu pārbūve tiek veikta Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) līdzfinansētā un Lauku atbalsta dienesta administrētā projektā “Limbažu novada pašvaldības grants ceļu pārbūve Skultes un Umurgas pagastos”, Nr.18-09-A00702-000023.
Projekta mērķis ir veikt investīcijas pašvaldības grants seguma ceļu infrastruktūras kvalitātes uzlabošanai, lai veicinātu uzņēmējdarbību un saglabātu apdzīvotību.
Kopumā projektā tiks veikta ceļa “Kalnozoli – Ozolaine” pārbūve 4,82 km garā posmā un ceļa “Lauciņi – Kubulnieki” pārbūve 4,95 km posmā.
Ceļu pārbūvi atkarībā no ziemas iestāšanās laika plānots pabeigt 2018.gada nogalē vai 2019.gada vasarā.

Projekta kopējās izmaksas ir 1 045 128,78 eiro, t.sk. attiecināmās izmaksas 1 028 641,36 eiro, no kuriem ELFLA līdzfinansējums ir 90% jeb 925 752,92 eiro apmērā.

Projekts tiek īstenots Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam pasākumā “Pamatpakalpojumi un ciematu atjaunošana lauku apvidos”.
Atgādinām, ka šajā pasākumā Limbažu novada pašvaldībai ir piešķirta ELFLA līdzfinansējuma kvota 2,23 miljonu eiro apmērā, kas ir līdz 90% no kopējām projektu izmaksām, kuru iespējams izmantot tādu pašvaldības grants seguma ceļu pārbūvei, kas ir nozīmīgi uzņēmējdarbības veicināšanai un to nozīmība ir apspriesta ar vietējiem iedzīvotājiem.
Šī paša pasākuma ietvaros pagājušajā gadā tika uzsākta un šobrīd noslēgumam tuvojas Limbažu pagasta ceļa “Jaunteteri– Jumpravmuiža – Virbotnes”, tajā skaitā tilta pār Cimeļupi, 778 m posma pārbūve un Pāles pagasta ceļa “Būdele – Jāņdzirnavas 4665 m posma pārbūve.
2019.gadā šajā pasākumā plānots veikt atlikušo divu ceļu– “Birznieki - Draužas” Katvaru pagastā un “Šķērstiņi - Pīlādži” Limbažu pagastā, pārbūvi. Precīzas minēto divu ceļu pārbūves iespējas būs zināmas pēc būvniecības pakalpojuma iepirkuma veikšanas, kad būs apzinātas būvniecības izmaksas.

Plašāka informāciju par ELFLA atrodama Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_lv.htm

ELFLA ansamblis mazs izmērs