Uzsākti ēkas Cēsu ielā 1 konservācijas darbi

Iepriekš jau informējām, ka Limbažu novada dome šī gada 27. augusta sēdē pieņēma lēmumu veikt ēkas Cēsu ielā 1, Limbažos konservācijas darbus.

Konservācijas darbu ietvaros paredzēts veikt nesošo elementu pastiprināšanu un apstrādi ar trupes aizsardzības materiāliem, jumta mezglu nostiprināšanu ar metāla skavām, pagaidu jumta ieseguma iestrādi, daļēji atjaunot dzegas, izveidojot vēdināšanas spraugas, kā arī izbūvēt notekcaurules, daļēji atjaunot logailu pagaidu aizdares u.c. darbus.
Limbažu novada pašvaldības rīkotā iepirkuma rezultātā, konservācijas darbus par 27 852,01 EUR veic SIA “METĀLA ALIANSE”. Saskaņā ar līgumu, uzņēmējam darbi jāpaveic divu mēnešu laikā.

Nākotnē pašvaldība iecerējusi ēku pārvilkt ar dekoratīvu pārsegu, lai, gan vecpilsētas centrā, gan līdzās atjaunotajam “Centra kioskam” veidotos estētiskāks skats.

Tā kā ēka atrodas pilsētas vēsturiskajā centrā un tai ir būtiska estētiska un funkcionāla nozīme pilsētvides veidošanā un attīstībā, pašvaldība ēku 2019. gadā iegādājās izsolē. Perspektīvā ēku iespējams izmantot tūrisma attīstībai, popularizējot kultūrvēsturisko mantojumu, padarot to pieejamu iedzīvotājiem un pilsētas viesiem vai, piemērām, ekspozīcijas zāles izveidei, izstāžu un citu šāda veida pasākumu rīkošanai.

Ēka atrodas valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa “Limbažu pilsētas vēsturiskais centrs” teritorijā un tai noteikts aizsargājama kultūras pieminekļa statuss. Vēsturiski šī ēka ir bijušā Birģermeistara Rota nams, celta 18.gadsimta beigās vai 19. gadsimta sākumā.

Nekustamais īpašums sastāv no dzīvojamās ēkas 536,3 m2 un zemes gabala 566 m2 platībā.

Šīs ēkas sakārtošana prasīs apjomīgus finansiālus ieguldījumus un nākošajā plānošanas periodā tiks meklēta iespēja piesaistīt Eiropas Savienības fondu finansējumu. Tādēļ pašlaik, lai būves konstrukcijas nenonāktu cilvēku dzīvībai, veselībai vai videi bīstamā stāvoklī, tā tiek iekonservēta.

Uzsākti ēkas Cēsu ielā 1 konservācijas darbi

Aija Kamala
Limbažu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste