Aloja
aloja2

Biedrība “Alojas novada attīstība” Limbažu novada pašvaldības izsludinātajā nevalstisko organizāciju līdzfinansēšanas konkursā iesniedza projektu “Vasaras saulgrieži Alojā” un projekta īstenošanai saņēma finansējumu 1265 EUR.

Aizvien vairāk komercializētie svētki attālina no mūsu priekšteču tradīcijām un to pielietošanas, sabiedrība pierod tikai vērot nevis aktīvi piedalīties. Tāpēc biedrība sadarbībā ar Alojas kultūras namu kopš 2014.gada organizē vasaras saulgriežu svētku svinēšanu, kuros uzsvars ir uz ikviena svētku dalībnieka aktīvu piedalīšanos, prasmju apguvi un svētku tradīciju turpināšanu.

Svētku galvenās aktivitātes bija: svētku norises vietas sakopšana iekārtošana un rotāšana, siena talka “Pļavas ķemmēšana”, koncerts un gājiens uz Strunķu kalnu; tradicionālo prasmju apguves darbnīcas: vītņu un vainagu vīšana, pūdeles gatavošana, siera gatavošana; konkursi: “Ugunsrats”, “Jāņu vainagi un kroņi”, “Atpazīsti tautas tērpu”, “Uznes mani Strunķu kalnā!”.

Tāpat kā iepriekšējos gados pasākums bija kupli apmeklēts. Apmeklētāji bija ne tikai alojieši, bet arī viesi no citiem Latvijas novadiem.

Ugunsratu konkursā piedalījās 8 ugunsratu autori. Pieaugušo konkurencē - Paula un Kristaps “Bumbum gigantum” , Siktāru ģimene “Skaistumbumba”, ZETu mājas kaimiņi “Kaimiņu būšana”, Ruļļu ģimene “Kopā roku rokā”, Meļņičenko ģimene “Kopā spēks” un bērnu konkurencē - Braiens Elstiņš “Uguntiņa”, Mihails Elstiņš “Miša”. Biedrība “Alojas novada attīstība” ar savu ugunsratu piedalījās ārpus konkursa. Par ugunsratiem tika saņemtas 245 balsis un titulu “Skatītāju simpātija” ieguva ugunsrats “Kaimiņu būšana”(85 balsis). Vistālāk no kalna aizripoja ugunsrats “Kopā spēks”. Konkursa žūrija par krāšņāko atzina ugunsratu “Bumbum gigantum”.

Konkursa kopvērtējumā uzvarēja un galveno balvu 100 EUR saņēma Meļņičenko ģimene ar ugunsratu “Kopā spēks”.

Konkursā “Atpazīsti tautastērpu” piedalījās 24 dalībnieki. Tautu meitu konkurencē: 1.vieta Vinetai Jansonei, 2.vieta Silvai Paeglei, 3.vieta Līgai Siliņai. Tautu dēlu konkurencē: 1.vieta Guntim Putniņam, 2.vieta Jānim Voldemāram Siktāram,3.vieta Sīmanim Siliņam.

Tituls “Krāšņākais tautas tērps” - Vinetai Jansonei un Guntim Putniņam.

Konkursā “Uznes mani Strunķu kalnā!” piedalījās 8 drosmīgi pāri. Amanda un Gusts ( 1.vieta), Sintija un Aleksandrs (2.vieta), Agija un Jānis (3.vieta), Paula un Kristaps ( 4.vieta -“Strunķu kalna cerība”), Mairita un Ingars ( žūrijas specbalva), Santa un Agris, Zanda un Jānis, Kristīne un Helmuts.

Svētku noslēgumā zaļumballē visus priecēja grupa “Apvedceļš”.

PALDIES svētku sponsoriem: Limbažu novada pašvaldībai, Modrim Minalto, Valdim Možvillo, Arvīdam Ozolam, ZS “Birznieki” un Gatim Endziņam, SIA “Madara 93” veikalam “Top” Alojā, SIA “Mieriņš” un Baibai Siktārei, SIA “Būsi vesels”.

PALDIES par sadarbību partneriem: Alojas apvienības pārvaldei, Alojas Ausekļa vidusskolai, “Alojas mūzikas un mākslas skolas atbalsta biedrībai”, Alojas Dienas centram, Staiceles kultūras namam, Alojas uzņēmējdarbības atbalsta centram SALA, Salacgrīvas kultūras centra vidējās paaudzes deju kolektīvam “Tingeltangels” (vadītājs Dāvis Ērglis), Alojas kultūras nama senioru deju kolektīvam “Rasa” (vadītāja Liana Ozoliņa), Alojas kultūras nama jauktajam korim “Ale” (vadītāja Agra Jankovska), SIA “Mieriņš”, SIA “Apsardzes Mobilā Grupa”, grupai “Apvedceļš”, IK “ME Kokteilis”, Mārim Grīnbergam, Laimonim Mangulsonam.

PALDIES par darbu svētku sagatavošanā un norisē palīgiem: Guntim Mesteram, Jurim Gustam, Aleksandram Giņko, Mārim Līsmanim, Mārcim Silājam, Andim Cepurniekam, Erlenam Mahtem, Mārim un Inetai Miezīšiem, Jānim Birzgalim, Igoram Rudzītim, Uldim Ozolam, Jānim Ozolam, Margai Kalniņai, Margrietai Kreišai, Annai Šternfeldei, Inesei Veinbergai, Lindai Veinbergai, Agrai Jankovskai, Mārim Siktāram ar ģimeni, Kristīnei Jenčai ar ģimeni, Alvim un Andai Bondariem, Nellijai Ozolai, Leldei Dreimanei, Zandai Aderniecei, Zandai Meļņičenko, Inesei Mētriņai, Evijai Veidei, Rēzijai Bartkēvičai, Alisei Amandai Abendrotei, Andrejam Vaičukam, Elgai Veidei, Gunai Krūmiņai, Enijai Bernhardei, Rēzijai Gulbei, Evijai Pētersonei, Esterei Bitmanei, Adrijai Plūmanei, Amandai Timmai, Karolīnai Bitmanei, Esterei Frīdenfeldei.

Ar prieku gaidīsim vasaras saulgriežu svinībās Alojā 2024.gada 21.jūnijā!

Biedrības “Alojas novada attīstība” valdes priekšsēdētāja Inga Mauriņa-Kaļva