Projekti, fondu aktualitātes
Vidrižos pabeigti celtniecības darbi sociālā atbalsta centra izveidei

Gada nogalē tika pabeigti pašvaldībai piederošā dzīvokļa remontdarbi, kur pašreiz tiek veidots Vidrižu pagasta sociālā atbalsta centrs. Telpas atrodas Vidrižu centrā, ēkā Skolas ielā 2. Šeit Limbažu novada pašvaldība īstenoja Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) finansēto projektu “Sociālā atbalsta centra izveide Vidrižu pagastā”. Projekts tika iesniegts projektu konkursā biedrībā "Vidzemes lauku partnerība "Brasla"".

Projekta rezultātā ir izremontēta telpa vairāk kā 30 m2 platībā, kur izvietots neliels virtuves stūrītis ar plīti, izlietni un virtuves mēbelēm, siltumu nodrošina mūsdienīga apkures krāsns. Šajā telpā par pašvaldības līdzekļiem paredzēts novietot arī galdu un krēslus, kā arī iegādāties nepieciešamo inventāru centra vajadzībām.

Šeit paredzēts rīkot dažādas nodarbības un praktiskas apmācības gan jaunajām māmiņām, gan citiem interesentiem, lai uzlabotu dzīves pamatprasmes, tajā skaitā ēdienu gatavošanas iemaņas ģimenei, kā arī zināšanas par veselīgu uzturu. Tāpat plānots rīkot pasākumus, kursus un lekcijas dažādām iedzīvotāju grupām, ar kurām ikdienā strādā sociālā dienesta darbinieki.

Savukārt atjaunotajā sanitārajā mezglā ir pieejama duša, tualete un veļas mašīna. Dušas un veļas mazgāšanas pakalpojumi nepieciešama maznodrošinātiem un vientuļajiem pagasta iedzīvotājiem, kuriem bieži vien nav iespējas savās mājās regulāri rūpēties par personīgo higiēnu.

Kopējās projekta izmaksas ir 34 479.29 eiro, no tām 15290.64 eiro ir ELFLA finansējums.

Projekta ideju virzīja Vidrižu pagasta pārvalde un būvdarbus veica SIA “BD&C” no Jelgavas.

Plašāka informāciju par ELFLA atrodama Eiropas Komisijas tīmekļa vietnē  http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_lv.htm

Logo JPG ELFLA 1

Dace Romberga